Datum
Ort/Tid
Program
Dansnamn/Caller
Arrangör/Kontaktperson
 
Stenungsund, Spekeröds Bygdegård
Höstdanser 2021
Tor 21 Okt
18:30-21:00
M, P, A1
Mats Björkman
Bygdegillets Squaredancers
Gunnar Ljungström O707-715586 483goj@gmail.com
Dansträning
 
Göteborg, Vinga Yellow Rockers lokal, Kyrkytorget 5, Hisingen
Klubbdans Advanced
Tor 21 Okt
18:30-21:00
A1
Gugge Törnquist
Flyer  Vinga Yellow Rockers
070-892 91 84 info@vinga-sdc.org
 
Kungsbacka, ABF-lokalen Verkstadsgatan 14
Avrostningsdans M & A1
Mån 25 Okt
18:30-21:30
M, A1
Ronja Höjer, Jörgen Höjer
Kungsbacka Square Dancers
 
Stenungsund, Spekeröds Bygdegård
Höstdanser 2021
Tor 28 Okt
18:30-21:00
M, P, A1
Thomas Bernhed
Bygdegillets Squaredancers
Gunnar Ljungström O707-715586 483goj@gmail.com
Dansträning
 
Göteborg, Vinga Yellow Rockers lokal, Kyrkytorget 5, Hisingen
Klubbdans
Tor 28 Okt
18:30-21:00
B, M, P
Kim Bergström
Flyer  Vinga Yellow Rockers
070-892 91 84 info@vinga-sdc.org
 
Göteborg, Vinga Yellow Rockers lokal, Kyrkytorget 5, Hisingen
Halloweendansen
Fre 29 Okt
18:00-22:00
P, A1, A2
Lör 30 Okt
12:00-19:00
B, M, P, A1
Krister Pettersson, Henrik Nilsson Siling
Flyer  Vinga Yellow Rockers
070-892 91 84 info@vinga-sdc.org
 
Stenungsund, Spekeröds Bygdegård
Höstdanser 2021
Tor 04 Nov
18:30-21:00
M, P, A1
Gunilla Hammarlund
Bygdegillets Squaredancers
Gunnar Ljungström O707-715586 483goj@gmail.com
Dansträning
 
Göteborg, Vinga Yellow Rockers lokal, Kyrkytorget 5, Hisingen
Klubbdans
Tor 04 Nov
19:00-21:00
B, M, P
Jens Götharson
Flyer  Vinga Yellow Rockers
070-892 91 84 info@vinga-sdc.org
 
Mölnlycke, Röda Rummet
C3B Dans
Lör 06 Nov
11:00-18:00
C3B
Thomas Bernhed, Mats Björkman
Pingvinerna
Thomas Bernhed 0708203024 t.bernhed@telia.com
Anmälan
 
Stenungsund, Spekeröds Bygdegård
Höstdanser 2021
Tor 11 Nov
18:30-21:00
M, P, A1
Mats Björkman
Bygdegillets Squaredancers
Gunnar Ljungström O707-715586 483goj@gmail.com
Dansträning
 
Stenungsund, Spekeröds Bygdegård
Höstdanser 2021
Tor 18 Nov
18:30-21:00
M, P, A1
Thomas Bernhed
Bygdegillets Squaredancers
Gunnar Ljungström O707-715586 483goj@gmail.com
Dansträning
 
Mölndal, Delbancogatan 10
Novemberdansen
Lör 20 Nov
12:00-17:00
C1
Sön 21 Nov
11:00-15:00
C2
Thomas Bernhed, Mats Björkman
Flyer  Pingvinerna
Mats Björkman 0739-041170 mats@pingvinerna.se
 
Stenungsund, Spekeröds Bygdegård
Höstdanser 2021
Tor 25 Nov
18:30-21:00
M, P, A1
Martin Jansson, Klubbcallers
Bygdegillets Squaredancers
Gunnar Ljungström O707-715586 483goj@gmail.com
Dansträning

 

2022


 
Mölndal, Delbancogatan 10
Trettondansen
Fre 07 Jan
18:00-21:00
C3A
Lör 08 Jan
11:00-18:00
C1
Sön 09 Jan
10:00-15:00
C2
Jesper Wilhelmsson, Thomas Bernhed, Mats Björkman
Flyer  Pingvinerna
Mats Björkman 0739-041170 mats@pingvinerna.se
 
Mölndal, Delbancogatan 10
Konceptdansen
Lör 19 Feb
13:00-18:30
C1
Sön 20 Feb
10:00-15:00
C2
Thomas Bernhed, Mats Björkman
Flyer  Pingvinerna
Mats Björkman 0739-041170 mats@pingvinerna.se
 
Mölnlycke, Djupedalsskolan
Westernfestivalen
Fre 11 Mar
18:30-21:30
P, A1, A2
Lör 12 Mar
12:00-20:00
B, M, P, A1, A2, C1, C2
Sön 13 Mar
11:00-15:00
A1, A2, C1, C2
Tony Oxendine, Thomas Bernhed, Mathias Alfredsson, Gunilla Hammarlund
Flyer  Western Airport Square Dancers
Ulla Henricson 0733-32 18 43 ulla@westernsd.se
 
Mölnlycke,
Stefandansen
Ons 30 Mar
18:30-21:30
B, M, P, A1
Stefan Sidholm
Western Airport Square Dancers
Ulla Henricson 0733-32 18 43 ulla@westernsd.se
 
Kungälv, Nordiska Folkhögskolan
SNCC
Fre 08 Apr
19:00-21:00
C1, C2, C3A, C3B
Lör 09 Apr
09:30-21:00
C1, C2, C3A, C3B
Sön 10 Apr
09:30-16:00
C1, C2, C3A, C3B
Ben Rubright, Thomas Bernhed, Jesper Wilhelmsson
Flyer  Pingvinerna
Mats Björkman 0739-041170 mats@pingvinerna.se
 
Hästabackens dansbana, Sätilavägen 1000
Hästabackendansen
Lör 23 Jul
13:00-20:00
B, M, P, A1, A2
Henrik Nilsson Siling, Krister Pettersson, Tove Höjer, Martin Jansson, Ronja Höjer, Jörgen Höjer
Kungsbacka Square Dancers
Jörgen Höjer 0706280917 jorgen.hojer@hotmail.se
mer info kommer senare !!
 
Ulricehamn, Skottegården Camping
C1 Dans
Sön 14 Aug
17:00-20:00
C1
Mån 15 Aug
09:30-20:00
C1
Tis 16 Aug
09:30-20:00
C1
Ons 17 Aug
09:30-20:00
C1
Tor 18 Aug
09:30-12:00
C1
Fre 19 Aug
09:30-20:00
C1
Bronc Wise
Flyer  Pingvinerna
Gert Carlsson 0708859878 gertcarlson@gmail.com
 
Ulricehamn, Skotteksgårdens Camping
C2 Dans
Sön 21 Aug
17:00-20:00
C2
Mån 22 Aug
09:30-20:00
C2
Tis 23 Aug
09:30-20:00
C2
Ons 24 Aug
09:30-20:00
C2
Tor 25 Aug
09:30-12:00
C2
Fre 26 Aug
09:30-20:00
C2
Bronc Wise
Flyer  Pingvinerna
Gert Carlsson 0708859878 ger
 
Ulricehamn, Skotteksgårdens Camping
C3A Dans
Sön 28 Aug
17:00-20:00
C3A
Mån 29 Aug
09:30-20:00
C3A
Tis 30 Aug
09:30-20:00
C3A
Ons 31 Aug
09:30-20:00
C3A
Tor 01 Sep
09:30-12:00
C3A
Fre 02 Sep
09:30-20:00
C3A
Bronc Wise
Flyer  Pingvinerna
Gert Carlsson 0708859878 gertcarlson@gmail.com