= Ändrad den senaste veckan
= Dans
= Prenumerera
Datum
Ort/Tid
Program
Dansnamn/Caller
Arrangör/Kontaktperson
Örebro, Radiatorvägen 7
Påskfestivalen
Fre 29 Mar
12:00-20:30
B, M, P, A1, A2
Lör 30 Mar
11:00-20:30
B, M, P, A1, A2
Sön 31 Mar
10:00-14:30
B, M, P, A1, A2
Mathias Alfredsson, Robert Milestad, Jesper Wilhelmsson
Örebro Squaredancers
Christer Fallquist 0702383030 christer.fallquist@outlook.com
Föranmälan - max 130 dansare
Christer Fallquist 0702383030 christer.fallquist@outlook.com
Föranmälan - max 130 dansare
Skövde, Horns bygdegård
Påskdans
Fre 29 Mar
14:00-19:00
B, M, P, A1
Vainor Törnqvist Persson
Tivedens Square Dancers
Inga Maj +46730735632 smultronstigenkbg@gmail.com
Kaffe med dopp till försäljning
Inga Maj +46730735632 smultronstigenkbg@gmail.com
Kaffe med dopp till försäljning
Stockholm, Park Folkets hus, Götalandsvägen 181, ÄLVSJÖ
Annandag Påskdans
Mån 01 Apr
14:00-17:00
P, A1
Freddie Ekblad
Stenungsund, Spekeröd Bygdegård
Vårdanser 2024
Tor 04 Apr
18:30-21:00
B, M, P, A1, A2
Thomas Bernhed
Kungsbacka, ABF, Verkstadsgatan 14
Workshop Plus
Lör 06 Apr
16:00-20:00
P
Jörgen Höjer, Tove Höjer
Kungsbacka Square Dancers
Jörgen Höjer 070 628 0917 ordforande@kbasquare.se
www.kbasquare.se obligatorisk anmälan
Jörgen Höjer 070 628 0917 ordforande@kbasquare.se
www.kbasquare.se obligatorisk anmälan
Sollentuna, Stockholm, Häggviksskolan, Sollentunavägen 267
Basic-träning
Lör 06 Apr
12:00-16:00
B
Lasse Jägdahl
Borås, Björkhemsgatan 31
Nivådag
Lör 06 Apr
11:00-16:00
P
Lasse Eriksson
Borås HG Squaredancers
Nettan 070-595 06 33 ladynettan@live.se
Nettan 070-595 06 33 ladynettan@live.se
Stockholm, Nybrogatan 18 (T-bana Östermalmstorg)
APRILDANS
Lör 06 Apr
13:00-16:00
P, A1, A2
Sven Andreason
Sundsvall, Harvs bygdegård
C1/A2-dans
Lör 06 Apr
10:00-17:00
A2, C1
Jesper Wilhelmsson
Uppsala, Bergsbrunna bygdegård
Inbjudningsdans
Sön 07 Apr
13:00-17:00
B*, M, P, A1
Janne Wiklund
Uppsala Viking Squaredancers
Anders Lindkvist 0760 5785259 anders.k.lindkvist@telia.com
Anders Lindkvist 0760 5785259 anders.k.lindkvist@telia.com
Stockholm, Nybrogatan 18 (T-bana Östermalmstorg)
C1 CONCEPT WORKSHOP
Sön 07 Apr
13:00-16:00
C1
Nettan
Fruängen, Stockholm, Fruängsgården, Gamla Södertäljevägen 5
Plus Workshop
Sön 07 Apr
10:30-16:30
P
Sven Andreason
Ericsson Square Dancers
Annika Myhrberg ericssonsquaredancers@gmail.com
Föranmälan, rotationsprogram
Annika Myhrberg ericssonsquaredancers@gmail.com
Föranmälan, rotationsprogram
Flen, Amazon, Parkgatan 3, Flen
Månadsdans
Sön 07 Apr
14:00-18:00
B*, M, P
Bo Nilsö
Squaredansklubben Violen
Bengt Nilsson +46736522822 squaredansklubbenviolen@gmail.com
Bengt Nilsson +46736522822 squaredansklubbenviolen@gmail.com
Alingsås, IOGT-NTO, Oscarsgatan 5
Intensivdag C2
Sön 07 Apr
11:00-17:00
C2
Gunilla Hammarlund
Kungälv, Kvarnkullen
Dansen Inställd
Mån 08 Apr
-
B
Johnny Nordström
Kongahälla Senior Square Dancers
Ingvar Jansson 0793594548 ingjan73@gmail.com
Ingvar Jansson 0793594548 ingjan73@gmail.com
Sundbyberg, Allaktivitetshuset Sturegatan 10
Aprildansen
Tis 09 Apr
13:00-16:00
B, M
Leif "Snuffe" Eriksson
Squaredansklubben Seniorerna
Eva Granat 0707716516 evagranat@gmail.com
Eva Granat 0707716516 evagranat@gmail.com
Göteborg, Vingas lokaler, Kyrkbytorget 5
Specialtillfälle
Tor 11 Apr
18:30-21:30
M, P, A1, A2
Ray Brendzy
Vinga Yellow Rockers
Marianne Hjelm info@vinga-sdc.org
Marianne Hjelm info@vinga-sdc.org
Kungälv, Nordiska Folkhögskolan
SNCC
Fre 12 Apr
19:00-21:00
C1, C2, C3A, C3B
Lör 13 Apr
09:30-21:00
C1, C2, C3A, C3B
Sön 14 Apr
09:30-15:30
C1, C2, C3A, C3B
Ray Brendzy, Jesper Wilhelmsson, Thomas Bernhed, Mats Björkman
Bålsta, Knarrbacken
Square Up - Basic intensiv för ungdomar t.o.m 30 år
Fre 12 Apr
18:00-20:30
B
Lör 13 Apr
09:00-20:30
B
Sön 14 Apr
09:00-13:00
B
Henrik Nilsson Siling
Buffalo squares
Ronja Höjer 0760383019 info@buffalosquares.se
Ronja Höjer 0760383019 info@buffalosquares.se
Enköping, Mälbygården
Vårdansen
Lör 13 Apr
13:00-16:00
A1, A2
16:00-20:00
B*, M, P
Micke Gerkman
Anderstorp, Folkets hus
Dansträning B och M
Lör 13 Apr
11:00-16:00
B, M
Lasse Eriksson
Molkom, Graningeskolan Skolgatan 7
Plus söndag
Sön 14 Apr
14:00-17:00
P
Klubbcallers
Jönköping, IOGT-NTO-lokalen, Hallmansvägen 73
Vårdans
Sön 14 Apr
13:00-18:00
B, M, P, A1
Vainor Törnqvist Persson
Huddinge, SPF lokalen Patron Perhrs väg 8-10
KOrtkurs
Mån 15 Apr
09:30-11:15
B*
Leif "Snuffe" Eriksson
Huddinge Square Swingers
Karin Netz-Andreasson 073-9832298 info@husq.se
Föranmälan till info@husq.se kostnad 70
Karin Netz-Andreasson 073-9832298 info@husq.se
Föranmälan till info@husq.se kostnad 70
Kungälv, Kvarnkullen
Dansen Inställd
Mån 15 Apr
-
B
Johnny Nordström
Kongahälla Senior Square Dancers
Ingvar Jansson 0793594548 ingjan73@gmail.com
Ingvar Jansson 0793594548 ingjan73@gmail.com
Mariestad, Snapens Friluftsgård
A2 nivådans
Tis 16 Apr
18:30-21:15
A2
Jesper Wilhelmsson
Stenungsund, Spekeröd Bygdegård
Vårdanser 2024
Tor 18 Apr
18:30-21:00
M, P, A1, A2
Martin Jansson
Bygdegillets Squaredancers
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Kungsbacka, ABF, Verkstadsgatan 14
Workshop A1
Lör 20 Apr
16:00-20:00
A1
Jörgen Höjer, Tove Höjer
Märsta, Forum, Stockholmv 25
Crazy Dance Weekend
Lör 20 Apr
11:00-14:00
M, P, A1, A2
15:00-17:00
B, M, P, A1
17:00-19:00
B, P
Henrik Nilsson Siling, Robert Milestad
Färjestaden, Näckrosgatan 9
Aprildans
Lör 20 Apr
13:00-14:30
A1, A2
15:00-19:00
B, M, P
Christer Bern
Borås, Björkhemsgatan 31
Graduering med dans
Lör 20 Apr
14:00-19:00
B, M, P
Klubbcallers
Borås HG Squaredancers
Nettan 070-595 06 33 ladynettan@live.se
Nettan 070-595 06 33 ladynettan@live.se
Sjöbo, Industrigatan 1B
klubbdans
Lör 20 Apr
13:00-17:00
B, M, P
Stefan Carlsson
Sjöbo Bears Square Dance Club
Helga Andersson Flohr 0704263256 helgaflohr@hotmail.com
Helga Andersson Flohr 0704263256 helgaflohr@hotmail.com
Jungs bygdegård,
Månadsdans Skaraborgsalliansen
Sön 21 Apr
15:00-19:00
B, M, P, A1
Kim Bergström
Kungälv, Kvarnkullen
Ordinarie Dans
Mån 22 Apr
11:00-15:00
B, P
Johnny Nordström
Kongahälla Senior Square Dancers
Ingvar Jansson 0793594548 ingjan73@gmail.com
Ingvar Jansson 0793594548 ingjan73@gmail.com
Floda, Floda Lada
Månadsdans
Tis 23 Apr
18:00-20:30
A2
Thomas Bernhed
Täby, Kvarntorp Näsby Allé 72
Onsdagsdans
Ons 24 Apr
13:00-16:00
B, M, P, Nivå meddelas senare
Meddelas senare, Janne Wiklund
Stenungsund, Spekeröd Bygdegård
Vårdanser 2024
Tor 25 Apr
18:30-21:00
B, M, P, A1
Svante Jordeskog
Bygdegillets Squaredancers
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Molkom, Graningeskolan Skolgatan 7
Nivådans A2
Lör 27 Apr
12:00-17:00
A2
Hans Lindgren
Sollentuna, Stockholm, Häggviksskolan, Sollentunavägen 267
Basic-träning
Lör 27 Apr
12:00-16:00
B
Jack Borgström
Kungsbacka, ABF, Verkstadsgatan 14
Workshop Basic
Lör 27 Apr
16:00-20:00
B
Tove Höjer, Jörgen Höjer
Åkersberga, Nykvarns hembygdsgård, Gallbodavägen 53
Vårdans med Micke
Lör 27 Apr
14:00-18:00
B*, M, P
Micke Gerkman
Oakhill Square Dancers
Bengt Nilsson +46736522822 oakhillsquaredancers@gmail.com
Bengt Nilsson +46736522822 oakhillsquaredancers@gmail.com
Sollentuna, Stockholm, Arena Rotebro, Hertig Karls väg 13
C1/C2-dans
Sön 28 Apr
10:00-13:00
C1
14:00-17:00
C2
Jesper Wilhelmsson
Alingsås, IOGT-NTO, Oscarsgatan 5
Intensivdag P
Sön 28 Apr
11:00-17:00
P
Gunilla Hammarlund
Malmö, Ystadsgatan 53
Månadsdans
Sön 28 Apr
13:15-14:45
A2
15:00-18:00
B, P, A1
Mathias Alfredsson
Energy Squares
Katarina Karlsson 0704-71 62 60 katarina.karlsson.lomma@outlook.com
Ta med eget fikabröd!
Katarina Karlsson 0704-71 62 60 katarina.karlsson.lomma@outlook.com
Ta med eget fikabröd!
Kungälv, Kvarnkullen
Avslutning
Mån 29 Apr
11:00-15:00
Nivå meddelas senare
Johnny Nordström
Kongahälla Senior Square Dancers
Ingvar Jansson 0793594548 ingjan73@gmail.com
Ingvar Jansson 0793594548 ingjan73@gmail.com
Alingsås, IOGT-NTO, Oscarsgatan 5
Valborgsdansen
Tis 30 Apr
18:00-22:00
P, A1, A2
Thomas Bernhed
Göteborg, Vingas lokaler, Kyrkbytorget 5
Temadans Tjuv/Styling
Tor 02 Maj
18:30-21:00
B, M, P, A1
Jens Götharson
Vinga Yellow Rockers
Marianne Hjelm info@vinga-sdc.org
Marianne Hjelm info@vinga-sdc.org
Sala, Sala Folket Hus
Pluskurs 5ggr, femte tillfället
Lör 04 Maj
12:00-17:00
P
Lokala callers
Heby Square Dancers
Björn Eriksson 0737825292 bjornatsala@hotmail.com
Intensivkurs i plus, 5 ggr
Björn Eriksson 0737825292 bjornatsala@hotmail.com
Intensivkurs i plus, 5 ggr
Skövde, Horns bygdegård
Vårfest SkaraborgsAlliansen
Lör 04 Maj
14:00-18:00
B, M, P, A1
Mathias Alfredsson
Stockholm, Nybrogatan 18 (T-bana Östermalmstorg)
VÅRDANS
Lör 04 Maj
12:30-15:30
P, A1, A2
Roland Danielsson
Forum Squaredancers
Gunvor Hersén 08- 36 59 62, 0707 713 917
Gunvor Hersén 08- 36 59 62, 0707 713 917
Västerås, Kungsåra Bygdegård
Graduering
Sön 05 Maj
13:00-15:00
15:00-18:00
B, P
Sten Axtelius
Stockholm, Nybrogatan 18 (T-bana Östermalmstorg)
C1 CONCEPT WORKSHOP
Sön 05 Maj
13:00-16:00
C1
Nettan
Sollentuna, Stockholm, IOGT/NTO-huset, Mantalsvägen 4
Majdans A2
Mån 06 Maj
18:30-21:30
A2
Stefan Sidholm
Sollentuna Square Dancers
Lena Hammarberg 076-3151210 lena.hammarberg@outlook.com
Lena Hammarberg 076-3151210 lena.hammarberg@outlook.com
Kungälv,
Ersättningsdans för 8/4
Mån 06 Maj
11:00-15:00
B, P
Johnny Nordström
Kongahälla Senior Square Dancers
Ingvar Jansson 0793594548 ingjan73@gmail.com
Ingvar Jansson 0793594548 ingjan73@gmail.com
Täby, Kvarntorp Näsby Allé 72
Onsdagsdans
Ons 08 Maj
13:00-16:00
M, P, A1
Meddelas senare, Robert Milestad
Mölnlycke, Blåbärskullen
Stefandansen
Ons 08 Maj
18:30-21:30
B, P, A2
Stefan Sidholm
Sollentuna, Stockholm, IOGT/NTO-huset, Mantalsvägen 4
Majdans C1
Mån 13 Maj
18:30-21:30
C1
Jack Borgström
Sollentuna Square Dancers
Lena Hammarberg 076-3151210 lena.hammarberg@outlook.com
Lena Hammarberg 076-3151210 lena.hammarberg@outlook.com
Kungälv,
Våravslutning
Mån 13 Maj
11:00-15:00
B, P
Johnny Nordström
Kongahälla Senior Square Dancers
Ingvar Jansson 0793594548 ingjan73@gmail.com
Ingvar Jansson 0793594548 ingjan73@gmail.com
Sollentuna, Stockholm, IOGT/NTO-huset, Mantalsvägen 4
Majdans Plus *
Tis 14 Maj
18:30-21:30
P
Sven Andreason
Sollentuna Square Dancers
Lena Hammarberg 076-3151210 lena.hammarberg@outlook.com
* = Kursnivå i Sollentuna
Lena Hammarberg 076-3151210 lena.hammarberg@outlook.com
* = Kursnivå i Sollentuna
Mölnlycke, Blåbärskullen, Långenäsvägen 10, 435 35 Mölnlycke
Sommardansen
Ons 15 Maj
19:00-21:30
B, M, P
Tove Höjer
Göteborg, Vingas lokaler, Kyrkbytorget 5
Månadsdans
Tor 16 Maj
18:30-21:30
B, M, P, A1, A2
Thomas Bernhed
Vinga Yellow Rockers
Marianne Hjelm info@vinga-sdc.org
Marianne Hjelm info@vinga-sdc.org
Norrtälje , IOGT-huset, Stockholmsvägen 1
Majdansen
Lör 18 Maj
13:00-18:00
P, A1, A2
Micke Gerkman
Eightmakers
Therese Berg 070-731 76 74 Therese.berg@telia.com
Therese Berg 070-731 76 74 Therese.berg@telia.com
Stockholm, Fruängsgården, Gamla Södertäljevägen 5, Hägersten
Majdansen
Lör 18 Maj
13:00-16:00
C1
17:00-20:00
C2
Sön 19 Maj
10:00-13:00
C3A
14:00-17:00
C3B
Thomas Bernhed
Stenungsund, Ödsmåls Bygdegård,OBS, Ändrad lokal
Våravslutning 2024 med Räkfrossa.
Sön 19 Maj
16:00-20:00
B, M, P, A1
Gunilla Hammarlund
Bygdegillets Squaredancers
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Anmälan till Gunnnar senast 12 Maj
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Anmälan till Gunnnar senast 12 Maj
Sollentuna, Stockholm, IOGT/NTO-huset, Mantalsvägen 4
Majdans C2
Mån 20 Maj
18:30-21:30
C2
Lasse Jägdahl
Sollentuna Square Dancers
Lena Hammarberg 076-3151210 lena.hammarberg@outlook.com
Lena Hammarberg 076-3151210 lena.hammarberg@outlook.com
TRÅNGSUND,
Picknickdansen
Tis 21 Maj
13:00-16:00
B, M, P
Sven Andreason
Sollentuna, Stockholm, IOGT/NTO-huset, Mantalsvägen 4
Majdans Plus DBD
Tis 21 Maj
18:30-21:30
P
Jack Borgström
Sollentuna Square Dancers
Lena Hammarberg 076-3151210 lena.hammarberg@outlook.com
Snabbt tempo, goda förkunskaper krävs!
Lena Hammarberg 076-3151210 lena.hammarberg@outlook.com
Snabbt tempo, goda förkunskaper krävs!
Täby, Kvarntorp Näsby Allé 72
Onsdagsdans
Ons 22 Maj
13:00-16:00
B*, M, P
Meddelas senare, Roland Danielsson
Mölnlycke, Blåbärskullen, Långenäsvägen 10, 435 35 Mölnlycke
Sommardansen
Ons 22 Maj
19:00-21:30
A1, A2
Thomas Bernhed
Stockholm, Nybrogatan 18 (T-bana Östermalmstorg)
MAJDANS
Lör 25 Maj
13:00-16:00
P, A1, A2
Meddelas senare
Forum Squaredancers
Gunvor Hersén 08- 36 59 62, 0707 713 917
Gunvor Hersén 08- 36 59 62, 0707 713 917
Mjölby, Skogssjöbaden
Sommardans
Lör 25 Maj
14:00-18:00
P, A1, A2
Tomas Fingalsson
Blue Blossom Dancers
Margareta Svensson 0767632729 margareta.nenne@outlook.com
Bad och camping. Medtag fika.
Margareta Svensson 0767632729 margareta.nenne@outlook.com
Bad och camping. Medtag fika.
Östhammar, Hökhuvuds Bygdegård, Uppskedika 328
Roden dansen
Lör 25 Maj
12:30-14:00
A1, A2
14:00-17:30
B, M, P
Tomas Hedberg, Micke Gerkman
Umeå, Musköten, J A Linders väg 43
Vårdansen
Lör 25 Maj
11:00-19:00
B, M, P, A1, A2
Carsten Nielsen
Alingsås, IOGT-NTO, Oscarsgatan 5
Intensivdag A1
Sön 26 Maj
11:00-17:00
A1
Gunilla Hammarlund
Sollentuna, Stockholm, IOGT/NTO-huset, Mantalsvägen 4
Majdans Avancerad Basic *
Mån 27 Maj
18:30-21:30
P
Jack Borgström
Sollentuna Square Dancers
Lena Hammarberg 076-3151210 lena.hammarberg@outlook.com
* = Förkunskapskrav minst Plus
Lena Hammarberg 076-3151210 lena.hammarberg@outlook.com
* = Förkunskapskrav minst Plus
Västerås, Djäkneberget
Djäknebergsdans
Mån 27 Maj
18:30-21:00
B*, B, M, P
Lokala callers
, Hjåruplundskolan Hjärup
Vår avslutning
Mån 27 Maj
19:00-22:00
B, M, P
Peter Johansson, Sven-Olle Svensson
Gripen Square Dancers
Gustav Johansson 0705694821 0462114821@telia.com
Gustav Johansson 0705694821 0462114821@telia.com
Sollentuna, Stockholm, IOGT/NTO-huset, Mantalsvägen 4
Majdans A1
Tis 28 Maj
18:30-21:30
A1
Sven Andreason
Sollentuna Square Dancers
Lena Hammarberg 076-3151210 lena.hammarberg@outlook.com
Lena Hammarberg 076-3151210 lena.hammarberg@outlook.com
Täby, Kvarntorp Näsby Allé 72
Onsdagsdans
Ons 29 Maj
13:00-16:00
B, M, P
Meddelas senare, Rojne Eriksson
Mölnlycke, Blåbärskullen, Långenäsvägen 10, 435 35 Mölnlycke
Sommardansen
Ons 29 Maj
19:00-21:30
B, M, P
Sture Berndtsson
Ängelholm , Fritidens koloniområde
Sommardans
Tor 30 Maj
18:30-21:00
B, M, P
Hanna Tenenbaum
Ocarina Square Dance Club
Axel Schneider 0707325725 1955axel@gmail.com
Axel Schneider 0707325725 1955axel@gmail.com
Sundbyberg, Allaktivitetshuset Sturegatan 10
majdansen
Tor 30 Maj
13:00-16:00
B, M, P
Sven Andreason
Squaredansklubben Seniorerna
Eva Granat 0707716516 evagranat@gmail.com
Eva Granat 0707716516 evagranat@gmail.com
Stockholm, Nybrogatan 18 (T-bana Östermalmstorg)
C1 CONCEPT WORKSHOP
Sön 02 Jun
13:00-16:00
C1
Nettan
Vallentuna, Stockholm,
Södra Rosendalsskolans matsal, Teknikv. 25
Södra Rosendalsskolans matsal, Teknikv. 25
Sommardans
Tis 04 Jun
19:00-22:00
M, P, A1
Andreas Olsson
Jarlabanke Square Dance Club
Gunilla Svendenius 070-654 94 21 info@jarlabanke.se
Entré: 130 kr inkl. kaffe & bulle
Gunilla Svendenius 070-654 94 21 info@jarlabanke.se
Entré: 130 kr inkl. kaffe & bulle
Mölnlycke, Blåbärskullen, Långenäsvägen 10, 435 35 Mölnlycke
Sommardansen
Ons 05 Jun
19:00-21:30
A1, A2
Thomas Bernhed
Sigtuna, Prästängshallen
Trail-End Dance Convention 2024
Tor 06 Jun
18:00-21:30
Nivå meddelas senare
Meddelas senare
Stockholm, Stora Skuggan
Sommardans
Tor 06 Jun
11:00-14:00
B, M, P
Rojne Eriksson
Squaredansklubben Seniorerna
Eva Granat 070-7716516 evagranat@gmail.com
Eva Granat 070-7716516 evagranat@gmail.com
Sigtuna, Prästängshallen
Swedish Square Dance Convention 2024
Fre 07 Jun
11:00-22:00
B, M, P, A1, A2, C1, C2
Lör 08 Jun
11:00-22:00
B, M, P, A1, A2, C1, C2
Sön 09 Jun
10:00-16:00
B, M, P, A1, A2, C1, C2
Di Green, Jack Borgström, Jesper Wilhelmsson, Joe S Kromer, Kaj Wikholm, Kim Bergström, Martin Jansson, Ronja Höjer
Västerås, Djäkneberget
Djäknebergsdans
Mån 10 Jun
18:30-21:00
B*, B, M, P
Lokala callers
Mölnlycke, Blåbärskullen, Långenäsvägen 10, 435 35 Mölnlycke
Sommardansen
Ons 12 Jun
19:00-21:30
B, M, P
Jens Götharson, Kim Bergström
INSTÄLLD
Sparreholm, Danslogen i hembygdsparken,
Sommar vid Båven
Ons 12 Jun
18:00-21:00
B*, M, P
Johnny Preston
Squaredansklubben Violen
Bengt Nilsson +46736522822 squaredansklubbenviolen@gmail.com
Bengt Nilsson +46736522822 squaredansklubbenviolen@gmail.com
stockholm, Stora skuggan
sommardans
Tor 13 Jun
12:00-15:00
B, M, P
Robert Milestad
Squaredansklubben Seniorerna
Eva Granat 070-7716516 evagranat@gmail.com
Eva Granat 070-7716516 evagranat@gmail.com
Sollentuna, Stockholm, Arena Rotebro, Hertig Karls väg 13
Junidans
Fre 14 Jun
19:00-22:00
A2
Lör 15 Jun
13:00-16:00
P, A1
17:00-21:00
A1, A2
Sön 16 Jun
11:00-13:30
B, M
13:30-16:00
P
Tony Oxendine, Jet Roberts
Mjölby, Skogssjöbaden
Sommardans
Lör 15 Jun
14:00-18:00
P, A1, A2
Tomas Fingalsson
Blue Blossom Dancers
Margareta Svensson 0767632729 margareta.nenne@outlook.com
Bad och camping. Medtag fika.
Margareta Svensson 0767632729 margareta.nenne@outlook.com
Bad och camping. Medtag fika.
INSTÄLLD
Vallentuna, Stockholm,
Södra Rosendalsskolans matsal, Teknikv. 25
Södra Rosendalsskolans matsal, Teknikv. 25
Sommardans
Tis 18 Jun
19:00-22:00
M, P, A1
Meddelas senare
Jarlabanke Square Dance Club
Gunilla Svendenius 070-654 94 21 info@jarlabanke.se
Entré: 130 kr inkl. kaffe & bulle
Gunilla Svendenius 070-654 94 21 info@jarlabanke.se
Entré: 130 kr inkl. kaffe & bulle
Mölnlycke, Blåbärskullen, Långenäsvägen 10, 435 35 Mölnlycke
Sommardansen
Ons 19 Jun
19:00-21:30
A1, A2
Gunilla Hammarlund
Enköping, Mälbygården
Midsommardansen
Fre 21 Jun
13:00-20:30
B, P, A1
Lör 22 Jun
13:00-20:30
B, P, A1
Mathias Alfredsson, Bo Nilsö
Pepparrötterna
Carina Runnebring 0706492458 carina.stefan@live.se
Buffé, hamburgare och fika försäljning
Carina Runnebring 0706492458 carina.stefan@live.se
Buffé, hamburgare och fika försäljning
Västerås, Djäkneberget
Djäknebergsdans
Mån 24 Jun
18:30-21:00
B*, B, M, P
Lokala callers
Vallentuna, Stockholm,
Södra Rosendalsskolans matsal, Teknikv. 25
Södra Rosendalsskolans matsal, Teknikv. 25
Sommardans
Tis 25 Jun
19:00-22:00
M, P, A1
Micke Gerkman
Jarlabanke Square Dance Club
Gunilla Svendenius 070-654 94 21 info@jarlabanke.se
Entré: 130 kr inkl. kaffe & bulle
Gunilla Svendenius 070-654 94 21 info@jarlabanke.se
Entré: 130 kr inkl. kaffe & bulle
Mölnlycke, Blåbärskullen, Långenäsvägen 10, 435 35 Mölnlycke
Sommardansen
Ons 26 Jun
19:00-21:30
B, M, P
Svante Jordeskog