Datum
Ort/Tid
Program
Dansnamn/Caller
Arrangör/Kontaktperson
 
Virtuellt från Fjärås,
Live - virtuellt från Höjers veranda
Lör 24 Jul
13:00-15:30
B, M, P
Tove Höjer, Martin Jansson, Jörgen Höjer
Flyer  Kungsbacka Square Dancers
Jörgen Höjer 0706280917 jorgen.hojer@hotmail.se
mer info kommer snart !!
INSTÄLLD
Hästabackens dansbana , Sätilavägen 1000
Hästabacken-dansen
Lör 24 Jul
13:00-20:00
B, M, P, A1, A2
Henrik Nilsson Siling, Krister Pettersson, Martin Jansson, Tove Höjer, Jörgen Höjer
Flyer  Kungsbacka Square Dancers
Jörgen Höjer 070-628 0917
https://www.facebook.com/KBASQUARE
 
Mölnlycke, Blåbärskullen
Kom-igång-dans
Lör 07 Aug
12:00-17:00
C1
Sön 08 Aug
11:00-15:00
C2
Thomas Bernhed, Mats Björkman
Flyer  Pingvinerna
Mats Björkman 0739-041170 mats@pingvinerna.se
 
Mölnlycke, Blåbärskullen
Avrostningsdans
Lör 14 Aug
13:00-15:00
B
 
15:30-17:30
M
Sön 15 Aug
11:00-13:00
P
 
13:30-15:30
A1
Thomas Bernhed
Flyer  Western Airport Square Dancers
Ulla Henricson 0733-32 18 43 ulla@westernsd.se
 
Ulricehamn, Skotteksgårdens Camping
C1 Dans
Sön 15 Aug
17:00-20:00
C1
Mån 16 Aug
09:30-20:00
C1
Tis 17 Aug
09:30-20:00
C1
Ons 18 Aug
09:30-20:00
C1
Tor 19 Aug
09:30-20:00
C1
Fre 20 Aug
09:30-20:00
C1
Bronc Wise
Flyer  Pingvinerna
Gert Carlsson 0708-859878 gertcarlson@gmail.com
 
Ulricehamn, Skotteksgårdens Camping
C2 Dans
Sön 22 Aug
17:00-20:00
C2
Mån 23 Aug
09:30-20:00
C2
Tis 24 Aug
09:30-20:00
C2
Ons 25 Aug
09:30-20:00
C2
Tor 26 Aug
09:30-20:00
C2
Fre 27 Aug
09:30-20:00
C2
Bronc Wise
Flyer  Pingvinerna
Gert Carlsson 0708-859878 gertcarlson@gmail.com
 
Ulricehamn, Skotteksgårdens Camping
C3A Dans
Sön 29 Aug
17:00-20:00
C3A
Mån 30 Aug
09:30-20:00
C3A
Tis 31 Aug
09:30-20:00
C3A
Ons 01 Sep
09:30-20:00
C3A
Tor 02 Sep
09:30-20:00
C3A
Fre 03 Sep
09:30-20:00
C3A
Bronc Wise
Flyer  Pingvinerna
Gert Carlsson 0708-859878 gertcarlson@gmail.com
 
Floda, Floda Lada
Fre 17 Sep
18:00-21:30
P, A1, A2
Thomas Bernhed
Lerum Square Dancers
Thommy Ahlborg 0706358940 tahlborg@telia.com
 
Mölndal, Delbancogatan 10
Novemberdans
Lör 20 Nov
12:00-17:00
C1
Sön 21 Nov
11:00-15:00
C2
Thomas Bernhed, Mats Björkman
Pingvinerna
Mats Björkman 0739-041170 mats@pingvinerna.se

 

2022


 
Mölnlycke, Djupedalsskolan
Westernfestivalen
Fre 11 Mar
18:30-21:30
P, A1, A2
Lör 12 Mar
12:00-20:00
B, M, P, A1, A2, C1, C2
Sön 13 Mar
11:00-15:00
A1, A2, C1, C2
Justin Russell, Thomas Bernhed, Gunilla Hammarlund, Mathias Alfredsson
Western Airport Square Dancers
Ulla Henricson 0733-32 18 43 ulla@westernsd.se
 
Mölnlycke,
Stefandansen
Ons 30 Mar
18:30-21:30
B, M, P, A1
Stefan Sidholm
Western Airport Square Dancers
Ulla Henricson 0733-32 18 43 ulla@westernsd.se
 
Hästabackens dansbana, Sätilavägen 1000
Hästabackendansen
Lör 23 Jul
13:00-20:00
B, M, P, A1, A2
Henrik Nilsson Siling, Krister Pettersson, Tove Höjer, Martin Jansson, Ronja Höjer, Jörgen Höjer
Kungsbacka Square Dancers
Jörgen Höjer 0706280917 jorgen.hojer@hotmail.se
mer info kommer senare !!