Datum
Ort/Tid
Program
Dansnamn/Caller
Arrangör/Kontaktperson
INSTÄLLD
Stenungsund, Spekeröd Bygdegård
Höstdanser 2020
Tor 17 Sep
18:30-21:00
B, M, P
Tove Höjer
Bygdegillets Squaredancers
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Inträde 60kr.
INSTÄLLD
Floda, Floda Allé 4
Lerumsdansen
Fre 18 Sep
18:00-21:30
P, A1, A2
Thomas Bernhed
Flyer  Lerum Square Dancers
Thommy Ahlborg 0706358940 tahlborg@telia.com
INSTÄLLD
Stenungsund, Spekeröd Bygdegård
Höstdanser 2020
Tor 24 Sep
18:30-21:00
B, M, P, A1
Martin Jansson
Bygdegillets Squaredancers
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Inträde 60kr.
INSTÄLLD
Floda, Floda Allé 4
Månadsdans
Tis 29 Sep
18:30-21:00
A1, A2
Thomas Bernhed
Flyer  Lerum Square Dancers
Thommy Ahlborg 0706358940 tahlborg@telia.com
INSTÄLLD
Stenungsund, Spekeröd Bygdegård
Höstdanser 2020
Tor 01 Okt
18:30-21:00
B, M, P, A1
Thomas Bernhed
Bygdegillets Squaredancers
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Inträde 60kr.
INSTÄLLD
Mölnlycke, Ekdalaskolan, Skolvägen 4
Välgörenhetsdans
Lör 03 Okt
14:00-19:00
M, A1, A2
Thomas Bernhed, Svante Jordeskog
Flyer  Western Airport Square Dancers
Ulla Henricsson 0733321843 ulla@westernsd.se
INSTÄLLD
Stenungsund, Spekeröd Bygdegård
Höstdanser 2020
Tor 08 Okt
18:30-21:00
B, M, P, A1
Jörgen Höjer
Bygdegillets Squaredancers
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Inträde 60kr.
INSTÄLLD
Stenungsund, Spekeröd Bygdegård
Höstdanser 2020
Tor 15 Okt
18:30-21:00
P, A1, A2
Mathias Alfredsson
Bygdegillets Squaredancers
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Inträde 60kr. OBS. Nivådans
INSTÄLLD
Stenungsund, Spekeröd Bygdegård
Höstdanser 2020
Tor 22 Okt
18:30-21:00
B, M, P, A1
Mats Björkman
Bygdegillets Squaredancers
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Inträde 60kr.
INSTÄLLD
Trollhättan, Väne-Åsaka Bygdegård
Höstdans
Lör 24 Okt
12:00-20:00
M, P, A1, A2, C1
Tomas Hedberg
Troll8an Squaredancers
Eva-Cari Österman 0707473267 evacari1@hotmail.se
INSTÄLLD
Floda, Floda Allé 4
Månadsdans
Tis 27 Okt
18:30-21:00
A1, A2
Thomas Bernhed
Flyer  Lerum Square Dancers
Thommy Ahlborg 0706358940 tahlborg@telia.com
INSTÄLLD
Stenungsund, Spekeröd Bygdegård
Höstdanser 2020
Tor 29 Okt
18:30-21:00
B, M, P, A1
Martin Jansson
Bygdegillets Squaredancers
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Månadsdans Inträde 60kr.
INSTÄLLD
Stenungsund, Spekeröd Bygdegård
Höstdanser 2020
Tor 05 Nov
18:30-21:00
B, M, P, A1
Svante Jordeskog
Bygdegillets Squaredancers
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Inträde 60kr.
INSTÄLLD
Stenungsund, Spekeröd Bygdegård
Höstdanser 2020
Tor 12 Nov
18:30-21:00
M, P, A1, A2
Thomas Bernhed
Bygdegillets Squaredancers
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Inträde 60kr.
INSTÄLLD
Stenungsund, Spekeröd Bygdegård
Höstdanser 2020
Tor 19 Nov
18:30-21:00
B, M, P, A1
Martin Jansson
Bygdegillets Squaredancers
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Månadsdans med fika. Inträde 60 kr.
INSTÄLLD
Floda, Floda Lada
Novemberdans
Fre 20 Nov
18:00-21:30
C3A
Lör 21 Nov
11:00-18:30
C1
Sön 22 Nov
10:00-15:30
C2
David Tesar
Flyer  Pingvinerna
Mats Björkman 0739-041170 mats@pingvinerna.se
INSTÄLLD
Floda, Floda Allé 4
Månadsdans
Tis 24 Nov
18:30-21:00
A1, A2
Thomas Bernhed
Flyer  Lerum Square Dancers
Thommy Ahlborg 0706358940 tahlborg@telia.com

 

2021


 
Mölndal, Delbancogatan 10
Trettondansen
Fre 08 Jan
18:00-21:30
C3A
Lör 09 Jan
11:00-18:30
C1
Sön 10 Jan
10:00-15:00
C2
Jesper Wilhelmsson, Thomas Bernhed, Mats Björkman
Flyer  Pingvinerna
Mats Björkman 0739-041170 mats@pingvinerna.se
 
Mölndal, Delbancogatan 10
Konceptdans
Lör 20 Feb
13:00-18:30
C1
Sön 21 Feb
10:00-15:00
C2
Meddelas senare, Thomas Bernhed, Mats Björkman
Flyer  Pingvinerna
Mats Björkman 0739-041170 mats@pingvinerna.se
 
Mölnlycke,
Westernfestivalen
Fre 12 Mar
18:30-21:30
P, A1, A2
Lör 13 Mar
12:00-20:00
B, M, P, A1, A2, C1, C2
Sön 14 Mar
11:00-15:00
A1, A2, C1, C2
Mike Seastrom, Christer Bern, Mathias Alfredsson, Thomas Bernhed
Western Airport Square Dancers
Ulla Henricson +46733321843 ulla@westernsd.se
 
Kungälv, Olof Palmes väg 1, 442 31 Kungälv
SNCC
Fre 09 Apr
19:00-21:00
C1, C2, C3A, C3B
Lör 10 Apr
09:30-21:00
C1, C2, C3A, C3B
Sön 11 Apr
09:30-16:00
C1, C2, C3A, C3B
Ross Howell, Sandie Bryant, Thomas Bernhed
Flyer  Pingvinerna
Mats Björkman 0739-041170 mats@pingvinerna.se
 
Ulricehamn, Skotteksgårdens Camping
C1 Dans
Sön 15 Aug
17:00-20:00
C1
Mån 16 Aug
09:30-20:00
C1
Tis 17 Aug
09:30-20:00
C1
Ons 18 Aug
09:30-20:00
C1
Tor 19 Aug
09:30-20:00
C1
Fre 20 Aug
09:30-20:00
C1
Bronc Wise
Flyer  Pingvinerna
Gert Carlsson 0708-859878 gertcarlson@gmail.com
 
Ulricehamn, Skotteksgårdens Camping
C2 Dans
Sön 22 Aug
17:00-20:00
C2
Mån 23 Aug
09:30-20:00
C2
Tis 24 Aug
09:30-20:00
C2
Ons 25 Aug
09:30-20:00
C2
Tor 26 Aug
09:30-20:00
C2
Fre 27 Aug
09:30-20:00
C2
Bronc Wise
Flyer  Pingvinerna
Gert Carlsson 0708-859878 gertcarlson@gmail.com
 
Ulricehamn, Skotteksgårdens Camping
C3A Dans
Sön 29 Aug
17:00-20:00
C3A
Mån 30 Aug
09:30-20:00
C3A
Tis 31 Aug
09:30-20:00
C3A
Ons 01 Sep
09:30-20:00
C3A
Tor 02 Sep
09:30-20:00
C3A
Fre 03 Sep
09:30-20:00
C3A
Bronc Wise
Flyer  Pingvinerna
Gert Carlsson 0708-859878 gertcarlson@gmail.com