= Ändrad den senaste veckan
= Dans
= Prenumerera
Datum
Ort/Tid
Program
Dansnamn/Caller
Arrangör/Kontaktperson
Mölnlycke, Blåbärskullen, Långenäsvägen 10, 435 35 Mölnlycke
Sommardansen
Ons 14 Aug
19:00-21:30
A1, A2
Martin Jansson
Stockholm, Park Folkets hus, Götalandsvägen 181, ÄLVSJÖ
Onsdagsdans på PARK
Ons 14 Aug
19:00-22:00
P, A1, A2
Jack Borgström
stockholm, stora skuggan
sommardans
Tor 15 Aug
12:00-15:00
B, P
Roland Danielsson
Squaredansklubben Seniorerna
Eva Granat 070-7716516 evagranat@gmail.com
Eva Granat 070-7716516 evagranat@gmail.com
Väring, Odensåker, Logården Odensåker
Sommardans på Logen
Lör 17 Aug
11:00-17:00
M, P, A1, A2
Mathias Alfredsson
Bålsta, Knarrbacken
Sommardans på utedansbana
Lör 17 Aug
14:00-18:00
B, M, P
Jan Wiklund
Bålsta Square Dancers
Lars Wahlund 072-748 21 40 lars.wahlund@hotmail.com
Hamburgare, korv, kaffe...
Lars Wahlund 072-748 21 40 lars.wahlund@hotmail.com
Hamburgare, korv, kaffe...
Åkers Styckebruk, Folkets hus
Födelsedagsdansen
Lör 17 Aug
14:00-18:00
B, M, P
Fredrik Rosén
Squaredansklubben Violen
Bengt Nilsson 0736522822 squaredansklubbenviolen@gmail.com
Bengt Nilsson 0736522822 squaredansklubbenviolen@gmail.com
Ulricehamn, Skotteksgårdens Camping
C1 Vecka
Sön 18 Aug
-
C1
Mån 19 Aug
-
C1
Tis 20 Aug
-
C1
Ons 21 Aug
-
C1
Tor 22 Aug
-
C1
Fre 23 Aug
-
C1
Bronc Wise
Västerås, Djäkneberget
Djäknebergsdans
Mån 19 Aug
18:30-21:00
B*, B, M, P
Rojne Eriksson
Vallentuna, Stockholm,
Södra Rosendalsskolans matsal, Teknikv. 25
Södra Rosendalsskolans matsal, Teknikv. 25
Sommardans
Tis 20 Aug
19:00-22:00
M, P, A1
Jack Borgström
Jarlabanke Square Dance Club
Gunilla Svendenius 070-654 94 21 info@jarlabanke.se
Entré: 130 kr inkl. kaffe & bulle
Gunilla Svendenius 070-654 94 21 info@jarlabanke.se
Entré: 130 kr inkl. kaffe & bulle
Stockholm, Park Folkets hus, Götalandsvägen 181, ÄLVSJÖ
Onsdagsdans på PARK
Ons 21 Aug
19:00-22:00
P, A1, A2
Sven Andreason
Mölnlycke, Blåbärskullen, Långenäsvägen 10, 435 35 Mölnlycke
Sommardansen
Ons 21 Aug
18:00-21:30
B, M, P
Thomas Bernhed
Mjölby, Skogssjöbaden
Sommardans
Lör 24 Aug
14:00-18:00
P, A1, A2
Tomas Fingalsson
Blue Blossom Dancers
Margareta Svensson 0767632729 margareta.nenne@outlook.com
Bad och camping. Medtag fika.
Margareta Svensson 0767632729 margareta.nenne@outlook.com
Bad och camping. Medtag fika.
Stockholm, Nybrogatan 18 (T-bana Östermalmstorg)
AVROSTNINGSDANS
Lör 24 Aug
12:00-14:00
P
14:00-16:00
A1
Sön 25 Aug
12:00-14:00
A2
14:00-16:00
C1
Nettan
Forum Squaredancers
Yvonne Lindroos 0733 949 359 callernettan@gmail.com
Ställs in vid för få föranmälningar!
Yvonne Lindroos 0733 949 359 callernettan@gmail.com
Ställs in vid för få föranmälningar!
Vittinge, Vittingeparken
Sommardans i vittingeparken
Lör 24 Aug
14:00-18:00
B*, B, M, P, A1
Klubbcallers
Hönö Klåva,
Skärgårdsdans i sommartid
Lör 24 Aug
11:00-17:00
B, M, P, A1, A2
Thomas Bernhed, Hanna Tenenbaum
Sön 25 Aug
10:00-15:00
B, M, P, A1, A2
Hanna Tenenbaum, Thomas Bernhed
Kungsbacka Square Dancers
Jörgen Höjer 0706280917 ordforande@kbasquare.se
OBS - Dansen fullbelagd ! Föranmälan.
Jörgen Höjer 0706280917 ordforande@kbasquare.se
OBS - Dansen fullbelagd ! Föranmälan.
Sundsvall, Norra berget, Sundsvall
Sommardans på Norra berget
Lör 24 Aug
12:00-17:00
B, M, P, A1, A2
Tomas Hedberg
Sundsvalls New Wave
Tomas Hedberg 0706123615 caller@caloham.se
OBS! Vid dåligt väder ställs dansen in!
Tomas Hedberg 0706123615 caller@caloham.se
OBS! Vid dåligt väder ställs dansen in!
Malmö, Mossängen, Elinelundsvägen 60
Sommardans
Sön 25 Aug
14:00-18:00
B, P, A1
Leif Ekblad
Ulricehamn, Skotteksgårdens Camping
C2 Vecka
Sön 25 Aug
-
C2
Mån 26 Aug
-
C2
Tis 27 Aug
-
C2
Ons 28 Aug
-
C2
Tor 29 Aug
-
C2
Fre 30 Aug
-
C2
Bronc Wise
Sollentuna, Stockholm, IOGT/NTO-huset, Mantalsvägen 4, Häggvik
M intensivkurs
Tis 27 Aug
18:15-21:30
M
Micke Gerkman
Sollentuna Square Dancers
Lena Hammarberg 076-315 12 10 lena.hammarberg@outlook.com
Intensivkurs del 1 av 3
Lena Hammarberg 076-315 12 10 lena.hammarberg@outlook.com
Intensivkurs del 1 av 3
Stockholm, Park Folkets hus, Götalandsvägen 181, ÄLVSJÖ
Onsdagsdans på PARK
Ons 28 Aug
19:00-22:00
P, A1, A2
Robert Milestad
Anderstorp, Folkets hus
Finnvedsdansen 2024
Lör 31 Aug
11:00-17:00
B, M, P
Roger Florén
Stockholm, Skansen
Squaredansens dag
Lör 31 Aug
12:00-18:00
B, P, A2
Stefan Sidholm, Jack Borgström, Micke Gerkman
Squaredansens Dag Stockholm
Therese Sundström 072-1731583 therese0367@gmail.com
Samarbete mellan olika Stockholmsklubbar
Therese Sundström 072-1731583 therese0367@gmail.com
Samarbete mellan olika Stockholmsklubbar
Ulricehamn, Skotteksgårdens Camping
C3B Vecka
Sön 01 Sep
-
C3B
Mån 02 Sep
-
C3B
Tis 03 Sep
-
C3B
Ons 04 Sep
-
C3B
Tor 05 Sep
-
C3B
Fre 06 Sep
-
C3B
Bronc Wise
Stockholm, Nybrogatan 18 (T-bana Östermalmstorg)
Öppen dans för nybörjare
Mån 02 Sep
18:30-20:00
B*, B
Jack Borgström
Forum Squaredancers
Yvonne Lindroos 0733 949 359 forumsquaredancers@gmail.com
Inga förkunskaper krävs
Yvonne Lindroos 0733 949 359 forumsquaredancers@gmail.com
Inga förkunskaper krävs
Sollentuna, Stockholm, IOGT/NTO-huset, Mantalsvägen 4, Häggvik
M intensivkurs
Tis 03 Sep
18:15-21:30
M
Micke Gerkman
Sollentuna Square Dancers
Lena Hammarberg 076-315 12 10 lena.hammarberg@outlook.com
Intensivkurs del 2 av 3
Lena Hammarberg 076-315 12 10 lena.hammarberg@outlook.com
Intensivkurs del 2 av 3
Huddinge, ABF Kommunalvägen 26
Kick off med Robert Milestad
Tor 05 Sep
13:00-16:00
B, M, P
Huddinge Square Swingers
Rolf Holger 070-897 25 36
Rolf Holger 070-897 25 36
Sollentuna, Stockholm, Arena Rotebro, Hertig Karls väg 13
Triple Boys
Lör 07 Sep
13:00-16:00
P, A1, A2
16:00-19:00
B, M, P
Henrik Nilsson Siling, Krister Pettersson, Mathias Alfredsson, Joe S Kromer
Stockholm, Nybrogatan 18 (T-bana Östermalmstorg)
A2 WORKSHOP
Sön 08 Sep
13:00-16:00
A2
Nettan
Kungsbacka, ABFs lokal, Verkstadsgatan 14, Kungsbacka
Klubbdans
Mån 09 Sep
17:30-21:00
B, A1
Klubbcallers
Kungsbacka Square Dancers
Jörgen Höjer ordforande@kbasquare.se
Jörgen Höjer ordforande@kbasquare.se
Stockholm, Nybrogatan 18 (T-bana Östermalmstorg)
Öppen dans för nybörjare
Mån 09 Sep
18:30-20:00
B*, B
Freddie Ekblad
Forum Squaredancers
Yvonne Lindroos 0733 949 359 forumsquaredancers@gmail.com
Inga förkunskaper krävs
Yvonne Lindroos 0733 949 359 forumsquaredancers@gmail.com
Inga förkunskaper krävs
Sollentuna, Stockholm, IOGT/NTO-huset, Mantalsvägen 4, Häggvik
M intensivkurs
Tis 10 Sep
18:15-19:45
M
Klubbcallers
Sollentuna Square Dancers
Lena Hammarberg 076-315 12 10 lena.hammarberg@outlook.com
Intensivkurs del 3 av 3
Lena Hammarberg 076-315 12 10 lena.hammarberg@outlook.com
Intensivkurs del 3 av 3
Mariestad, Snapens friluftsgård
A2 nivådans
Tor 12 Sep
18:30-21:15
A2
Jesper Wilhelmsson
Stenungsund, Spekeröd Bygdegård
Höstdanser 2024
Tor 12 Sep
18:30-21:00
B, M, P, A1, A2
Martin Jansson
Bygdegillets Squaredancers
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Stockholm, Alviks Kulturhus Gustavlundsvägen 168A
Septemberdans
Lör 14 Sep
13:00-16:00
B, M, P
Jack Borgström
Squaredansklubben Seniorerna
Eva Granat 070 771 65 16 evagranat@gmail.com
Eva Granat 070 771 65 16 evagranat@gmail.com
Anderstorp, Folkets hus
Lör 14 Sep
11:00-16:00
B, M
Lasse Eriksson
Molkom, Graningeskolan Skolgatan 7
Nivådans A2
Lör 14 Sep
12:00-17:00
A2
Hans Lindgren
Norrtälje , IOGT-huset Stockholmsvägen 1
Plusdansen (workshop)
Lör 14 Sep
12:00-17:00
P
Micke Gerkman
Bålsta, Knarrbacksvägen 1
C3A kurs
Sön 15 Sep
10:00-16:45
C3A
Lasse Jägdahl
Stockholm, Nybrogatan 18 (T-bana Östermalmstorg)
Öppen dans för nybörjare
Mån 16 Sep
18:00-20:00
B*, B
Freddie Ekblad
Kungsbacka, ABF Verkstadsgatan 14
Klubbdans
Mån 16 Sep
17:30-21:00
B, A1
Klubbcallers
Kungsbacka Square Dancers
Jörgen Höjer 0706280917 ordforande.kbasquare@gmail.com
Jörgen Höjer 0706280917 ordforande.kbasquare@gmail.com
Floda, Floda Lada
Lerumdansen
Fre 20 Sep
18:00-21:30
P, A1, A2
Thomas Bernhed
Stockholm, Nybrogatan 18
Höstdans
Lör 21 Sep
13:00-16:00
P, A1, A2
Sven Andreason
Arboga,
A2 intensiv del 1
Lör 21 Sep
10:30-17:00
A2
Sten Axtelius
Rångedala, Rångedala bygdegård
40-års Jubileum
Lör 21 Sep
14:00-19:00
B*, M, P, A1
Svante Jordeskog
Karlstad, Seniorernas hus, Brunnsgatan 9, 65455 Karlstad
Nya Solsta´dansen
Lör 21 Sep
-
Nivå meddelas senare
Mathias Alfredsson
Squaredansklubben Skogsstjärnan
Karin Lundberg +46702202802 karin_lundberg@outlook.com
Karin Lundberg +46702202802 karin_lundberg@outlook.com
Stockholm, Nybrogatan 18 (T-bana Östermalmstorg)
Öppen dans för nybörjare
Mån 23 Sep
18:30-20:00
B*, B
Meddelas senare
Mariestad, Snapens friluftsgård
A2 nivådans
Tis 24 Sep
18:30-21:15
A2
Gunilla Hammarlund
Floda, Floda Lada
Månadsdans
Tis 24 Sep
18:00-20:30
A2
Thomas Bernhed
Stenungsund, Spekeröd Bygdegård
Höstdanser 2024
Tor 26 Sep
18:30-21:00
B, M, P, A1, A2
Thomas Bernhed
Bygdegillets Squaredancers
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Vinga och Surte kommer till oss.
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Vinga och Surte kommer till oss.
Örebro, Radiatorvägen 7
Örebro Jamboree
Fre 27 Sep
18:00-22:00
B, M, P, A1
Kaj Wikholm, Tomas Hedberg
Lör 28 Sep
11:00-19:00
B, M, P, A1, A2
Kaj Wikholm, Roger Florén, Tomas Hedberg
Sön 29 Sep
10:00-14:00
B, M, P, A1
Kaj Wikholm, Tomas Hedberg
Örebro Squaredancers
Christer Fallquist 0702383030 christer.fallquist@outlook.com
Föranmälan: Max 130 fre/lör - max 60 sön
Christer Fallquist 0702383030 christer.fallquist@outlook.com
Föranmälan: Max 130 fre/lör - max 60 sön
Östersund, lokal ej fastställd
JubileumsDans 40 år
Lör 28 Sep
11:00-19:00
Nivå meddelas senare
Robert Milestad, Klubbcallers
Uppsala, Bergsbrunna bygdegård
Inbkjudningsdans
Sön 29 Sep
13:00-17:00
Nivå meddelas senare
Meddelas senare
Uppsala Viking Squaredancers
Anders Lindkvist 070 5785259 anders.k.lindkvist@telia.com
Anders Lindkvist 070 5785259 anders.k.lindkvist@telia.com
Malmö, Ystadsgatan 53
Månadsdans
Sön 29 Sep
13:15-14:45
P
15:15-18:00
B, A1, A2
Sven-Olle Svensson
Energy Squares
Katarina Karlsson 0704-71 62 60 katarina.karlsson.lomma@outlook.com
Ta med eget fikabröd!
Katarina Karlsson 0704-71 62 60 katarina.karlsson.lomma@outlook.com
Ta med eget fikabröd!
, Götlunda Bygdegård
Månadsdans Skaraborgsalliansen
Sön 29 Sep
15:00-19:00
B, M, P, A1
Roland Danielsson
Täby, Lyktgränd 2
Träningsdans
Sön 29 Sep
13:00-16:00
M, P, A1
Micke Gerkman
Näsbyparks Squaredanceklubb
Rolf Boettge 070 640 76 99 rolfboettge@gmail.com
Rolf Boettge 070 640 76 99 rolfboettge@gmail.com
Stockholm,
Öppen dans för nybörjare
Mån 30 Sep
18:30-20:00
B*, B
Meddelas senare
Stenungsund, Spekeröd Bygdegård
Höstdanser 2024
Tor 03 Okt
18:30-21:00
P, A1, A2
Sten Götharson
Stockholm, Fruängsgården, Gamla Södertäljevägen 5
Oktoberfestivalen
Fre 04 Okt
19:00-22:00
A2
Lör 05 Okt
10:00-13:00
C3A
14:30-17:30
C2
18:00-21:00
C1
Sön 06 Okt
11:00-14:00
C2
15:00-18:00
C3B
Mån 07 Okt
09:30-12:30
C3B
13:15-16:00
C3B
Vic Ceder
Motiv8's
Arne Gustavsson 070-422 82 27 arne.gusta@gmail.com
Måndag: Segersjö Folkets hus, Scheeleväg
Arne Gustavsson 070-422 82 27 arne.gusta@gmail.com
Måndag: Segersjö Folkets hus, Scheeleväg
Huddinge, ABF Kommunalvägen 26
Leif \"Snuffe\" Eriksson
Fre 04 Okt
13:00-16:00
B, A1
Huddinge Square Swingers
Rolf Holger 070-897 25 36 rolf.holger@telia.com
Rolf Holger 070-897 25 36 rolf.holger@telia.com
Östhammar, Börstils församlingshem
Bruksdansen
Lör 05 Okt
12:30-14:00
A1, A2
14:00-17:30
B, M, P
Leif "Snuffe" Eriksson
Flen, Amazon, Parkgatan 3, Flen
Månadsdans
Lör 05 Okt
14:00-18:00
B, M, P
Jan Wiklund
Squaredansklubben Violen
Bengt Nilsson 0736522822 squaredansklubbenviolen@gmail.com
Bengt Nilsson 0736522822 squaredansklubbenviolen@gmail.com
, Hjäruplundsskolan
Höstdans
Lör 05 Okt
13:00-18:00
B, P, A1
Stefan Carlsson
Gripen Square Dancers
Gustav Johansson 0705694821 0462114821@telia.com
Gustav Johansson 0705694821 0462114821@telia.com
Mölnlycke, Ekdalaskolan, Skolvägen 1
Oktoberdans
Lör 05 Okt
12:30-15:00
B, M, P
15:30-18:00
A1, A2
Mathias Alfredsson
Vetlanda, IOGT-NTO Kullgatan 8
Jubileumsdans 40 år
Lör 05 Okt
14:00-21:00
B, M, P, A1, A2
Tomas Fingalsson
Stockholm, Park Folkets Hus, Götalandsvägen 181 Älvsjö
Oktoberdansen
Mån 07 Okt
18:30-21:30
P, A1
Vic Ceder
Ericsson Square Dancers
Annika Myhrberg 0736641098 annika.myhrberg@telia.com
I samarbete med SateLlite
Annika Myhrberg 0736641098 annika.myhrberg@telia.com
I samarbete med SateLlite
Stockholm,
Öppen dans för nybörjare
Mån 07 Okt
18:30-20:00
B*, B
Meddelas senare
Göteborg, Kyrbytorget
Tor 10 Okt
18:30-21:00
Nivå meddelas senare
Meddelas senare
Göteborg, Vingas lokaler, Kyrkbytorget 5
Månadsdans
Tor 10 Okt
18:30-21:30
B, M, P, A1
Martin Jansson
Vinga Yellow Rockers
info@vinga-sdc.org
info@vinga-sdc.org
Västerås, Kungsåra Bygdegård
Oktoberdans
Lör 12 Okt
13:00-15:45
A1, A2
16:15-19:00
B, M, P
Robert Milestad
Västerås Square Dance Club
Kjell Enberg 0703103536 ordforande@vsdc.se
Rek dans av Klubbsamverkan Mellansverige
Kjell Enberg 0703103536 ordforande@vsdc.se
Rek dans av Klubbsamverkan Mellansverige
Säter / Gustafs, Naglarby bystuga, Naglarbyvägen 56
Oktoberdansen
Lör 12 Okt
14:00-20:00
B, M, P, A1, A2
Mats Sundström, Klubbcallers
Falu Squaredancers
Mats Sundström 070-645 68 83
Mats Sundström 070-645 68 83
Stockholm, Alviks Kulturhus Gustavlundsvägen 168A
Oktoberdans
Lör 12 Okt
13:00-16:00
B, M, P
Freddie Ekblad
Squaredansklubben Seniorerna
Eva Granat 070 771 65 16 evagranat@gmail.com
Eva Granat 070 771 65 16 evagranat@gmail.com
Bålsta, Knarrbacksvägen 1
C3A kurs
Sön 13 Okt
10:00-16:45
C3A
Lasse Jägdahl
TÄBY, Kanalvägen 14 Lgh 1003
Marianne Gentzel
Mån 14 Okt
13:00-16:00
B*, M, P
Andreas Olsson
Mariestad, Snapens friluftsgård
A2 nivådans
Tis 15 Okt
18:30-21:15
A2
Hans Lindgren
Ängelholm , Försvarets hus, Scoutstigen 4
Höstdans
Lör 19 Okt
13:00-17:00
B, M, P
Bertil "Baartil" Carlsson
Ocarina Square Dance Club
Axel Schneider 0707325725 1955axel@gmail.com
Axel Schneider 0707325725 1955axel@gmail.com
Sollentuna, Stockholm, Arena Rotebro, Hertig Karls väg 13
C1/C2-dans
Lör 19 Okt
11:00-14:00
C1
15:00-18:00
C2
Thomas Bernhed
Sollentuna Square Dancers
Lena Hammarberg 076-3151210 lena.hammarberg@outlook.com
Lena Hammarberg 076-3151210 lena.hammarberg@outlook.com
Arboga,
A2 intensiv del 2
Lör 19 Okt
10:30-17:00
A2
Sten Axtelius
Stockholm, Nybrogatan 18
Oktoberdans
Lör 19 Okt
12:30-15:30
P, A1
Roland Danielsson
Forum Squaredancers
Yvonne Lindroos 0708810593
Yvonne Lindroos 0708810593
Jönköping,
Höstdansen
Lör 19 Okt
-
B, M, P, A1
Meddelas senare
Match Town Square Dancers
Marianne Werthén Persson 070-170 56 05 marianne.persson45@gmail.com
Marianne Werthén Persson 070-170 56 05 marianne.persson45@gmail.com
Molkom, Graningeskolan Skolgatan 7
Nivådans A1
Lör 19 Okt
12:00-17:00
A1
Klubbcallers
Stockholm, Nybrogatan 18 (T-bana Östermalmstorg)
Öppen dans för nybörjare
Mån 21 Okt
18:30-20:00
B*, B
Rolf Boettge
Forum Squaredancers
Yvonne Lindroos 0733 949 359 forumsquaredancers@gmail.com
Inga förkunskaper krävs
Yvonne Lindroos 0733 949 359 forumsquaredancers@gmail.com
Inga förkunskaper krävs
Stenungsund, Spekeröd Bygdegård
Höstdanser 2024
Tor 24 Okt
18:30-21:00
B, M, P, A1
Jens Götharson
Bygdegillets Squaredancers
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Eskilstuna, Dansens Hus
Eskilsdansen
Lör 26 Okt
14:00-19:00
P, A1, A2
Christer Bern
Kungsbacka, ABF:s lokal Verkstadsgatan 14
A1 workshop
Lör 26 Okt
10:00-16:00
A1
Klubbcallers
Anderstorp, Folkets hus
Lör 26 Okt
11:00-16:00
B, M
Lasse Eriksson
Eskilstuna, Dansens Hus
C1 Workshop
Sön 27 Okt
10:00-14:00
C1
Christer Bern
Uppsala, Bergsbrunna Bygdegård
Inbjudningsdans
Sön 27 Okt
13:00-17:00
Nivå meddelas senare
Meddelas senare
Uppsala Viking Squaredancers
Anders Lindkvist 070 5785259 anders.k.lindkvist@telia.com
Anders Lindkvist 070 5785259 anders.k.lindkvist@telia.com
Malmö, Ystadsgatan 53
Månadsdans
Sön 27 Okt
13:15-14:45
A1
15:15-18:00
B, P, A2
Thomas Samuelsson
Energy Squares
Katarina Karlsson 0704-71 62 60 katarina.karlsson.lomma@outlook.com
Ta med eget fikabröd!
Katarina Karlsson 0704-71 62 60 katarina.karlsson.lomma@outlook.com
Ta med eget fikabröd!
Mariestad, Snapens Friluftsgård
Månadsdans
Sön 27 Okt
15:00-19:00
B, M, P, A1, A2
Gunilla Hammarlund
Stockholm,
Öppen dans för nybörjare
Mån 28 Okt
18:30-20:00
B*, B
Rolf Boettge
Mariestad, Snapens friluftsgård
A2 nivådans
Tis 29 Okt
18:30-21:15
A2
Jesper Wilhelmsson
Floda, Floda Lada
Månadsdans
Tis 29 Okt
18:00-20:30
A2
Thomas Bernhed
Eskilstuna, Dansens Hus, Rinmansgatan 12
Halloween Dans
Tor 31 Okt
18:00-21:30
B, P
Rojne Eriksson
Kungälv, Nordiska Folkhögskolan
C3B Dans
Fre 01 Nov
18:00-21:00
C3B
Lör 02 Nov
09:30-21:00
C3B
Sön 03 Nov
09:30-13:00
C3B
Thomas Bernhed, Mats Björkman
Stockholm, Prel. Fruängsgården
Ericssonfestivalen
Fre 01 Nov
19:00-22:00
B, P
Lör 02 Nov
10:30-13:30
C1
14:30-17:30
A1, A2
Tomas Hedberg, Jesper Wilhelmsson
Ericsson Square Dancers
Annika Myhrberg 0736641098 annika.myhrberg@telia.com
Tider & Nivåer kan komma att ändras
Annika Myhrberg 0736641098 annika.myhrberg@telia.com
Tider & Nivåer kan komma att ändras
Deje, Mölnbacka Bygdegård
Allhelgonadansen
Lör 02 Nov
13:00-18:00
P, A1, A2
Krister Pettersson
Sollentuna, Stockholm, Arena Rotebro, Hertig Karls väg 13
Snabb Plus
Sön 03 Nov
13:00-17:00
P
Jack Borgström
Sollentuna Square Dancers
Lena Hammarberg 076-3151210 lena.hammarberg@outlook.com
Lena Hammarberg 076-3151210 lena.hammarberg@outlook.com
Mariestad, Snapens friluftsgård
A2 nivådans
Tor 07 Nov
18:30-21:15
A2
Vainor Törnqvist Persson
Huddinge, ABF Kommunalvägen 26
Rojne Eriksson
Fre 08 Nov
13:00-16:00
B, P
Huddinge Square Swingers
Rolf Holger 070-897 25 36 rolf.holger@telia.com
Rolf Holger 070-897 25 36 rolf.holger@telia.com
Örebro, Radiatorvägen 7
A2 workshop/dans
Lör 09 Nov
10:00-17:00
A2
Micke Gerkman
Örebro Squaredancers
Christer Fallquist 0702383030 christer.fallquist@outlook.com
Anmälan Minst 30 max 50 dansare
Christer Fallquist 0702383030 christer.fallquist@outlook.com
Anmälan Minst 30 max 50 dansare