Datum Ort/Tid Program Dansnamn/Caller Arrangör/Kontaktperson
Mån 01 Stenungsund, Röåns utedansbana (under tak) Ödsmål Sommardanser - 16 Bygdegillets Squaredancers
18:30-21:30 B - M - Plus (A1) Martin Jansson Johanna 0709-778337 eller Gunnar 0707-715586
Mån 01 Halmstad, Galgberget Friluftsmuseet Sommardans Salmon Town Dancers
18:30-21:30 B-A1 Annika och Roger Persson Eva Nilsson 0738077207
Mån 01 Mölnlycke, Blåbärskullen Sommardans Flyer  Western Airport Square Dancers
19:00-21:30 C1-C1-C2 Thomas Bernhed Carina Geleff 070-826 29 29 carinageleff@yahoo.se
Tis 02 Sjötorp, KanalKrogen Sjötorp vid Göta Kanal Sommardans Flyer  Norra Wadsbo Squaredancers
18:00-21:00 B - M - P golvets nivå Vainor Törnqvist Persson Silvia Olsson-Schudel 073-026 38 77
Tis 02 Mölnlycke, Blåbärskullen Sommardans Flyer  Western Airport Square Dancers
19:00-21:30 B-P Fredrik Einarsson Ulla Henricson 073-3321843 henricson.ulla@bredband.net
Tor 04 Stockholm, Sommarpaviljongen, Stora Skuggans Väg 12, Norra Djurgården Sommardans Flyer  Squaredansklubben Seniorerna
12:00-15:00 M P16 Rojne Eriksson Birgitta Jansson birgittaj5@gmail.com
Sön 07 Linköping, Gamla Linköping Sommardans Blue Ribbon Squares
17:00-20:00 B M B P Bosse Nilsö Carola Nilsö 073-3225079
Mån 08 Västerås, Djäkneberget Västerås Sommardans Flyer  Västerås Square Dance Club
19:00-21:30 B-M-P-(A1) Rojne Eriksson Inger Karlsson info@vsdc.se
Mån 08 Halmstad, Galgberget Friluftsmuseet Sommardans Salmon Town Dancers
18:30-21:30 B-A1 Bengt Geleff Eva Nilsson 0738077207
Tis 09 Vallentuna, Ekebyskolans matsal, Teknikvägen 25 Sommardans Jarlabanke Square Dance Club
19:00-22:00 B M B P Tomas Hedberg Agneta Andersson 0705453871
Tis 09 Mölnlycke, Blåbärskullen Sommardans Flyer  Western Airport Square Dancers
19:00-21:30 A1-A2 Reine Storberg Ulla Henricson 073-3321843 henricson.ulla@bredband.net
Tor 11 Örebro, Klubblokalen, Radiatorvägen 7 Sommardans Örebro Squaredancers
19:00-22:00 B-M-B-P Tomas Hedberg Kristina Luhr, klluhr@hotmail.com
Tor 11 Stockholm, Sommarpaviljongen, Stora Skuggans Väg 12, Norra Djurgården Sommardans Flyer  Squaredansklubben Seniorerna
12:00-15:00 P A1 Björn Jerneborg Birgitta Jansson birgittaj5@gmail.com
Lör 13 Mariehamn, Badhusparken Sommardans Flyer  Alandia Square Dancers
15:00-20:30 B - A2 på 2 dansbanor Micke Gerkman, Mathias Alfredsson, Hebe Bergström Anki, ann-christine.nyman@mariehamn.ax
Sön 14 11:00-16:00 B - A2 på 2 dansbanor  
Sön 14 Ulricehamn, Skotteksgårdens Camping C2 med Bronc Wise Pingvinerna
17:00-20:00 C2 Bronc Wise Gert Carlson gertcarlson@gmail.com
Mån 15 09:30-12:00 C2  
17:00-20:00 C2  
Tis 16 09:30-12:00 C2  
17:00-20:00 C2  
Ons 17 09:30-12:00 C2  
17:00-20:00 C2  
Tor 18 17:00-20:00 C2  
Fre 19 09:30-12:00 C2  
Sön 14 Linköping, Gamla Linköping Sommardans Blue Ribbon Squares
17:00-20:00 B M B P Peter Johansson Carola Nilsö 073-3225079
Sön 14 Linköping, Gamla Linköping Sommardans Blue Ribbon Squares
17:00-20:00 B M B P Peter Johansson Carola Nilsö 073-3225079
Sön 14 Karlsborg, Karlsborgs Camping Kanaldans Tivedens Square Dancers
14:00-18:00 B M P A1 Vainor Törnqvist Persson Lena Blixt 0505-44316
Tis 16 Vallentuna, Ekebyskolans matsal, Teknikvägen 25 Sommardans Jarlabanke Square Dance Club
19:00-22:00 B M B P Jack Borgström Agneta Andersson 0705453871
Tis 16 Mölnlycke, Blåbärskullen Sommardans Flyer  Western Airport Square Dancers
19:00-21:30 B-P Martin Jansson Ulla Henricson 073-3321843 henricson.ulla@bredband.net
Tor 18 Örebro, Klubblokalen, Radiatorvägen 7 Sommardans Örebro Squaredancers
19:00-22:00 B-M-B-P Jesper Wilhelmsson Kristina Luhr, klluhr@hotmail.com
Tor 18 Stockholm, Sommarpaviljongen, Stora Skuggans Väg 12, Norra Djurgården Sommardans Flyer  Squaredansklubben Seniorerna
12:00-15:00 B P Roland Danielsson Birgitta Jansson birgittaj5@gmail.com
Fre 19 Örnsköldsvik, Folkets Hus Gnistan, Björnavägen 68, Örnsköldsvik High Coast Festival Flyer  Ö-viks Squaredancers
18:30-21:30 B-A2 Jerry Jestin, Ingvar Pettersson Eivor Granqvist
Lör 20 12:00-21:00 B-C1  
Sön 21 10:00-14:00 B-P  
Lör 20 Björneborg, Folkets Park Björndansen Flyer  The Bear Dancers
14:00-19:00 B - A2 Tomas Hedberg & Jesper Wilhelmsson Gunilla Lindberg 070-56 276 01
Lör 20 Sollentuna, Arena Rotebro, Hertig Karls väg 13 Höst kick-off med Triple Boys Flyer  Sollentuna Square Dancers
13:00-16:00 P A1 P A2 Hedda Nilsson Siling, Krister Petterson, Mathias Alfredsson Lena Hammarberg, 076-315 12 10
16:00-19:00 B M B P  
Sön 21 Ulricehamn, Skotteksgårdens Camping C3A med Bronc Wise Pingvinerna
17:00-20:00 C3A Bronc Wise Gert Carlson gertcarlson@gmail.com
Mån 22 09:30-12:00 C3A  
17:00-20:00 C3A  
Tis 23 09:30-12:00 C3A  
17:00-20:00 C3A  
Ons 24 09:30-12:00 C3A  
17:00-20:00 C3A  
Tor 25 17:00-20:00 C3A  
Fre 26 09:30-12:00 C3A  
17:00-20:00 C3A  
Sön 21 Kungsbacka, Hamnplan vid Stora Nygatan Bryggdans Kungsbacka Square Dancers
17:00-20:00 B, M, P, A1 Jörgen Höijer Karin Lindeberg 070 6285776
Sön 21 Hörby, Källhaga Servicecenter Klubbdans Flyer  Ring Lake Square Dancers
15:00-18:00 B, M, Plus, A1 Stefan Carlsson Alf Olsson 0415-131 65
Mån 22 Västerås, Djäkneberget Västerås Sommardans Flyer  Västerås Square Dance Club
19:00-21:30 B-M-P-(A1) Rojne Eriksson Inger Karlsson info@vsdc.se
Tis 23 Vallentuna, Ekebyskolans matsal, Teknikvägen 25 Sommardans Jarlabanke Square Dance Club
19:00-22:00 B M B P Andreas Olsson Agneta Andersson 0705453871
Tis 23 Mölnlycke, Blåbärskullen Sommardans Flyer  Western Airport Square Dancers
19:00-21:30 A1-A2 Jerry Jestin Ulla Henricson 073-3321843 henricson.ulla@bredband.net
Ons 24 Täby, Kvarntorpsgården, Näsby Allé 72 Onsdagsdans Flyer  Näsbyparks Squaredanceklubb
13:00-16:00 B M B P Rolf Boettge, Medtag kaffekorg Kerstin Boettge 08-7567699
Tor 25 Stockholm, Sommarpaviljongen, Stora Skuggans Väg 12, Norra Djurgården Sommardans Flyer  Squaredansklubben Seniorerna
12:00-15:00 M P Leif Snuffe Ericsson Birgitta Jansson birgittaj5@gmail.com
Tor 25 Göteborg, Vingas lokaler, Kyrkbytorget, Hisingen Klubbdans Flyer  Vinga Yellow Rockers
19:00-21:30 B,M,P (A1) Gugge Törnquist info@vinga-sdc.org
Tor 25 Örebro, Klubblokalen, Radiatorvägen 7 Sommardans Örebro Squaredancers
19:00-22:00 B-M-B-P Leif "Snuffe" Ericsson Kristina Luhr, klluhr@hotmail.com
Lör 27 Heby, Folkets park Sommardans Flyer  Heby Square Dancers
14:00-19:00 B P B A2 Leif "snuffe" Ericsson Björn Eriksson 0224-168 51, 073-782 52 92
Tis 30 Vallentuna, Ekebyskolans matsal, Teknikvägen 25 Sommardans Jarlabanke Square Dance Club
19:00-22:00 B M B P Robert Milestad Agneta Andersson 0705453871
Tis 30 Mölnlycke, Blåbärskullen Sommardans Flyer  Western Airport Square Dancers
19:00-21:30 B-P Reine Storberg Ulla Henricson 073-3321843 henricson.ulla@bredband.net
Ons 31 Täby, Kvarntorpsgården, NäsbyAllé 72, Täby Onsdagsdans Flyer  Näsbyparks Squaredanceklubb
13:00-16:00 M P M A1 Rojne Eriksson. Medtag kaffekorg Kerstin Boettge tel. 08 7567699