= Ändrad den senaste veckan
= Dans
= Prenumerera
Datum
Ort/Tid
Program
Dansnamn/Caller
Arrangör/Kontaktperson
Stenungsund, Ödsmåls Bygdegård,OBS, Ändrad lokal
Våravslutning 2024 med Grillplanka+tillbehör
Sön 19 Maj
16:00-20:00
B, M, P, A1
Gunilla Hammarlund
Bygdegillets Squaredancers
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Anmälan till Gunnnar senast 12 Maj
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Anmälan till Gunnnar senast 12 Maj
Sollentuna, Stockholm, IOGT/NTO-huset, Mantalsvägen 4
Majdans C2
Mån 20 Maj
18:30-21:30
C2
Lasse Jägdahl
Sollentuna, Stockholm, IOGT/NTO-huset, Mantalsvägen 4
Majdans Plus DBD
Tis 21 Maj
18:30-21:30
P
Jack Borgström
Sollentuna Square Dancers
Lena Hammarberg 076-3151210 lena.hammarberg@outlook.com
Snabbt tempo, goda förkunskaper krävs!
Lena Hammarberg 076-3151210 lena.hammarberg@outlook.com
Snabbt tempo, goda förkunskaper krävs!
TRÅNGSUND,
Picknickdansen
Tis 21 Maj
13:00-16:00
B, M, P
Sven Andreason
Täby, Kvarntorp Näsby Allé 72
Onsdagsdans
Ons 22 Maj
13:00-16:00
B*, M, P
Meddelas senare, Roland Danielsson
Mölnlycke, Blåbärskullen, Långenäsvägen 10, 435 35 Mölnlycke
Sommardansen
Ons 22 Maj
19:00-21:30
A1, A2
Thomas Bernhed
Mölnlycke, Blåbärskullen
Sommardans
Tor 23 Maj
18:30-21:00
C1, C2
Mats Björkman
Umeå, Musköten, J A Linders väg 43
Vårdansen
Lör 25 Maj
11:00-19:00
B, M, P, A1, A2
Carsten Nielsen
INSTÄLLD
Stockholm, Nybrogatan 18 (T-bana Östermalmstorg)
MAJDANS
Lör 25 Maj
13:00-16:00
P, A1, A2
Meddelas senare
Forum Squaredancers
Gunvor Hersén 08- 36 59 62, 0707 713 917
Gunvor Hersén 08- 36 59 62, 0707 713 917
Östhammar, Hökhuvuds Bygdegård, Uppskedika 328
Roden dansen
Lör 25 Maj
12:30-14:00
A1, A2
14:00-17:30
B, M, P
Tomas Hedberg, Micke Gerkman
Mjölby, Skogssjöbaden
Sommardans
Lör 25 Maj
14:00-18:00
P, A1, A2
Tomas Fingalsson
Blue Blossom Dancers
Margareta Svensson 0767632729 margareta.nenne@outlook.com
Bad och camping. Medtag fika.
Margareta Svensson 0767632729 margareta.nenne@outlook.com
Bad och camping. Medtag fika.
Alingsås, IOGT-NTO, Oscarsgatan 5
Intensivdag A1
Sön 26 Maj
11:00-17:00
A1
Gunilla Hammarlund
Sollentuna, Stockholm, IOGT/NTO-huset, Mantalsvägen 4
Majdans Avancerad Basic *
Mån 27 Maj
18:30-21:30
P
Jack Borgström
Sollentuna Square Dancers
Lena Hammarberg 076-3151210 lena.hammarberg@outlook.com
* = Förkunskapskrav minst Plus
Lena Hammarberg 076-3151210 lena.hammarberg@outlook.com
* = Förkunskapskrav minst Plus
Västerås, Djäkneberget
Djäknebergsdans
Mån 27 Maj
18:30-21:00
B*, B, M, P
Lokala callers
, Hjåruplundskolan Hjärup
Vår avslutning
Mån 27 Maj
19:00-22:00
B, M, P
Peter Johansson, Sven-Olle Svensson
Gripen Square Dancers
Gustav Johansson 0705694821 0462114821@telia.com
Gustav Johansson 0705694821 0462114821@telia.com
Sollentuna, Stockholm, IOGT/NTO-huset, Mantalsvägen 4
Majdans A1
Tis 28 Maj
18:30-21:30
A1
Sven Andreason
Täby, Kvarntorp Näsby Allé 72
Onsdagsdans
Ons 29 Maj
13:00-16:00
B, M, P
Meddelas senare, Rojne Eriksson
Mölnlycke, Blåbärskullen, Långenäsvägen 10, 435 35 Mölnlycke
Sommardansen
Ons 29 Maj
19:00-21:30
B, M, P
Sture Berndtsson
Ängelholm , Fritidens koloniområde
Sommardans
Tor 30 Maj
18:30-21:00
B, M, P
Hanna Tenenbaum
Ocarina Square Dance Club
Axel Schneider 0707325725 1955axel@gmail.com
Axel Schneider 0707325725 1955axel@gmail.com
Sundbyberg, Allaktivitetshuset Sturegatan 10
majdansen
Tor 30 Maj
13:00-16:00
B, M, P
Sven Andreason
Squaredansklubben Seniorerna
Eva Granat 0707716516 evagranat@gmail.com
Eva Granat 0707716516 evagranat@gmail.com
Stockholm, Nybrogatan 18 (T-bana Östermalmstorg)
C1 CONCEPT WORKSHOP
Sön 02 Jun
13:00-16:00
C1
Nettan
Vallentuna, Stockholm,
Södra Rosendalsskolans matsal, Teknikv. 25
Södra Rosendalsskolans matsal, Teknikv. 25
Sommardans
Tis 04 Jun
19:00-22:00
M, P, A1
Andreas Olsson
Jarlabanke Square Dance Club
Gunilla Svendenius 070-654 94 21 info@jarlabanke.se
Entré: 130 kr inkl. kaffe & bulle
Gunilla Svendenius 070-654 94 21 info@jarlabanke.se
Entré: 130 kr inkl. kaffe & bulle
Mölnlycke, Blåbärskullen, Långenäsvägen 10, 435 35 Mölnlycke
Sommardansen
Ons 05 Jun
19:00-21:30
A1, A2
Thomas Bernhed
Sigtuna, Prästängshallen
Trail-End Dance Convention 2024
Tor 06 Jun
18:00-21:30
Nivå meddelas senare
Meddelas senare
Stockholm, Stora Skuggan
Sommardans
Tor 06 Jun
11:00-14:00
B, M, P
Rojne Eriksson
Squaredansklubben Seniorerna
Eva Granat 070-7716516 evagranat@gmail.com
Eva Granat 070-7716516 evagranat@gmail.com
Sigtuna, Prästängshallen
Swedish Square Dance Convention 2024
Fre 07 Jun
11:00-22:00
B, M, P, A1, A2, C1, C2
Lör 08 Jun
11:00-22:00
B, M, P, A1, A2, C1, C2
Sön 09 Jun
10:00-16:00
B, M, P, A1, A2, C1, C2
Di Green, Jack Borgström, Jesper Wilhelmsson, Joe S Kromer, Kaj Wikholm, Kim Bergström, Martin Jansson, Ronja Höjer
Halmstad, Galgberget, Hallandsgården
Sommardans
Mån 10 Jun
18:00-20:30
B, M, P, A1
Fredrik Einarsson
Salmon Town Dancers
Eva Nilsson 0738077207 evaosasha@gmail.com
Vid regn: Alla Hjärtans hus, Kyrkogatan
Eva Nilsson 0738077207 evaosasha@gmail.com
Vid regn: Alla Hjärtans hus, Kyrkogatan
Västerås, Djäkneberget
Djäknebergsdans
Mån 10 Jun
18:30-21:00
B*, B, M, P
Lokala callers
INSTÄLLD
Sparreholm, Danslogen i hembygdsparken,
Sommar vid Båven
Ons 12 Jun
18:00-21:00
B*, M, P
Johnny Preston
Squaredansklubben Violen
Bengt Nilsson +46736522822 squaredansklubbenviolen@gmail.com
Bengt Nilsson +46736522822 squaredansklubbenviolen@gmail.com
Mölnlycke, Blåbärskullen, Långenäsvägen 10, 435 35 Mölnlycke
Sommardansen
Ons 12 Jun
19:00-21:30
B, M, P
Jens Götharson, Kim Bergström
stockholm, Stora skuggan
sommardans
Tor 13 Jun
12:00-15:00
B, M, P
Robert Milestad
Squaredansklubben Seniorerna
Eva Granat 070-7716516 evagranat@gmail.com
Eva Granat 070-7716516 evagranat@gmail.com
Mölnlycke, Blåbärskullen
Sommardans
Tor 13 Jun
18:30-21:00
C1, C2
Thomas Bernhed
Sollentuna, Stockholm, Arena Rotebro, Hertig Karls väg 13
Junidans
Fre 14 Jun
19:00-22:00
A2
Lör 15 Jun
13:00-16:00
P, A1
17:00-21:00
A1, A2
Sön 16 Jun
11:00-13:30
B, M
13:30-16:00
P
Tony Oxendine, Jet Roberts
Katrineholm, Djulö camping och stugby
Sommardans
Lör 15 Jun
14:00-17:00
B, M, P, A1
Meddelas senare
Mjölby, Skogssjöbaden
Sommardans
Lör 15 Jun
14:00-18:00
P, A1, A2
Tomas Fingalsson
Blue Blossom Dancers
Margareta Svensson 0767632729 margareta.nenne@outlook.com
Bad och camping. Medtag fika.
Margareta Svensson 0767632729 margareta.nenne@outlook.com
Bad och camping. Medtag fika.
Stenungsund, Spekeröd Bygdegård
WORKSHOP
Sön 16 Jun
17:00-20:30
P, A1, A2
Sten Götharson, Jens Götharson
Bygdegillets Squaredancers
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Inträde 80kr. Korv och bröd+dricka finns
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Inträde 80kr. Korv och bröd+dricka finns
Mölnlycke, Blåbärskullen
C2 Träning
Sön 16 Jun
10:00-15:00
C2
Thomas Bernhed
Pingvinerna
Thomas Bernhed 0708203024 t.bernhed@telia.com
Thomas Bernhed 0708203024 t.bernhed@telia.com
Halmstad, Galgberget, Hallandsgården
Sommardans
Mån 17 Jun
18:00-20:30
B, M, P, A1
Jörgen Höjer
Salmon Town Dancers
Eva Nilsson 0738077207 evaosasha@gmail.com
Vid regn: Alla Hjärtans hus, Kyrkogatan
Eva Nilsson 0738077207 evaosasha@gmail.com
Vid regn: Alla Hjärtans hus, Kyrkogatan
Mölnlycke, Blåbärskullen, Långenäsvägen 10, 435 35 Mölnlycke
Sommardansen
Ons 19 Jun
19:00-21:30
A1, A2
Gunilla Hammarlund
Enköping, Mälbygården
Midsommardansen
Fre 21 Jun
13:00-20:30
B, P, A1
Lör 22 Jun
13:00-20:30
B, P, A1
Mathias Alfredsson, Bo Nilsö
Pepparrötterna
Carina Runnebring 0706492458 carina.stefan@live.se
Buffé, hamburgare och fika försäljning
Carina Runnebring 0706492458 carina.stefan@live.se
Buffé, hamburgare och fika försäljning
Mölnlycke, Blåbärskullen
Midsommardans
Lör 22 Jun
15:00-20:00
B, M, P, A1, A2
Thomas Bernhed
Bygdegillets Squaredancers
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Dansavg.100kr. Obs. Ny lokal. Fika finns
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Dansavg.100kr. Obs. Ny lokal. Fika finns
Västerås, Djäkneberget
Djäknebergsdans
Mån 24 Jun
18:30-21:00
B*, B, M, P
Lokala callers
Halmstad, Galgberget, Hallandsgården
Sommardans
Mån 24 Jun
18:00-20:30
B, M, P, A1
Peter Johansson
Salmon Town Dancers
Eva Nilsson 0738077207 evaosasha@gmail.com
Vid regn: Alla Hjärtans hus, Kyrkogatan
Eva Nilsson 0738077207 evaosasha@gmail.com
Vid regn: Alla Hjärtans hus, Kyrkogatan
Vallentuna, Stockholm,
Södra Rosendalsskolans matsal, Teknikv. 25
Södra Rosendalsskolans matsal, Teknikv. 25
Sommardans
Tis 25 Jun
19:00-22:00
M, P, A1
Micke Gerkman
Jarlabanke Square Dance Club
Gunilla Svendenius 070-654 94 21 info@jarlabanke.se
Entré: 130 kr inkl. kaffe & bulle
Gunilla Svendenius 070-654 94 21 info@jarlabanke.se
Entré: 130 kr inkl. kaffe & bulle
Mölnlycke, Blåbärskullen, Långenäsvägen 10, 435 35 Mölnlycke
Sommardansen
Ons 26 Jun
19:00-21:30
B, M, P
Svante Jordeskog
Stenungsund, Råön, 444 96 Ödsmål
Sommar Reunion - nuvarande & gamla medlemar
Tor 27 Jun
17:00-00:00
B, M, P, A1, A2
Fre 28 Jun
00:00-00:00
B, M, P, A1, A2
Lör 29 Jun
00:00-00:00
B, M, P, A1, A2
Sön 30 Jun
00:00-13:00
B, M, P, A1, A2
Meddelas senare
Buffalo squares
Ronja Höjer 0760383019 info@buffalosquares.se
Ronja Höjer 0760383019 info@buffalosquares.se
stockholm, stora skuggan
sommardans
Tor 27 Jun
12:00-15:00
P, A2
Sven Andreason
Squaredansklubben Seniorerna
Eva Granat 070-7716516 evagranat@gmail.com
Eva Granat 070-7716516 evagranat@gmail.com
Norrtälje, IOGT-huset, Stockholmsvägen 1
Roslagsdansen och Eightmakers 40-årsjubileum
Lör 29 Jun
15:00-19:00
B, M, P, A1, A2
Andreas Olsson, Micke Gerkman
Eightmakers
Therese Berg 070-731 76 74 Therese.berg@telia.com
Therese Berg 070-731 76 74 Therese.berg@telia.com
Flen, Amazon, Parkgatan 3, Flen
Handicapable dance
Lör 29 Jun
-
B*, M, P
Corben Geis, Fredrik Rosén
Squaredansklubben Violen
Bengt Nilsson +46736522822 bengtnilsson50@hotmail.com
Bengt Nilsson +46736522822 bengtnilsson50@hotmail.com
Stenungsund, Spekeröd Bygdegård
Sommardanser 2024
Sön 30 Jun
17:30-21:00
B, M, P, A1
Martin Jansson
Bygdegillets Squaredancers
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Inträde 60 kr. Medtag egen fika.
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Inträde 60 kr. Medtag egen fika.
Åkersberga, Österåkers Multiarena, Företagsallén Åkersberga
Sommar med CorBen
Sön 30 Jun
14:30-19:00
B*, M, P, A1
Corben Geis, Micke Gerkman
Oakhill Square Dancers
Bengt Nilsson +46736522822 oakhillsquaredancers@gmail.com
Bengt Nilsson +46736522822 oakhillsquaredancers@gmail.com
Halmstad, Galgberget, Hallandsgården
Sommardans
Mån 01 Jul
18:00-20:30
B, M, P, A1
Corben Geis, Gästcaller
Salmon Town Dancers
Eva Nilsson 0738077207 evaosasha@gmail.com
Vid regn: Alla Hjärtans hus, Kyrkogatan
Eva Nilsson 0738077207 evaosasha@gmail.com
Vid regn: Alla Hjärtans hus, Kyrkogatan
Sjöbo, Industrigatan 1B
klubbdans
Tis 02 Jul
18:30-21:30
B, M, P
Hanna Tenenbaum, Corben Geis, Gästcaller
Mölnlycke, Blåbärskullen, Långenäsvägen 10, 435 35 Mölnlycke
Sommardansen
Ons 03 Jul
19:00-21:30
A1, A2
Thomas Bernhed
Mölnlycke, Blåbärskullen
Sommardans
Tor 04 Jul
18:30-21:00
C1, C2
Mats Björkman
Ängelholm , Fritidens koloniområde
Sommardans
Tor 04 Jul
18:30-21:00
B, M, P
Björn Strandh
Ocarina Square Dance Club
Axel Schneider 0707325725 1955axel@gmail.com
Axel Schneider 0707325725 1955axel@gmail.com
stockholm, stora skuggan
sommardans
Tor 04 Jul
12:00-15:00
M, A1
Michael "Sotarn" Lindberg
Squaredansklubben Seniorerna
Eva Granat 070-7716516 evagranat@gmail.com
Eva Granat 070-7716516 evagranat@gmail.com
Dädesjö utanför Växjö, Knallabacken
Knallabackedansen
Lör 06 Jul
13:00-14:30
A1, A2
15:00-19:00
B, M, P
Stefan Carlsson
Västerås, Djäkneberget
Djäknebergsdans
Mån 08 Jul
18:30-21:00
B*, B, M, P
Lokala callers
Halmstad, Galgberget, Hallandsgården
Sommardans
Mån 08 Jul
18:00-20:30
B, M, P, A1
Tove Höjer
Salmon Town Dancers
Eva Nilsson 0738077207 evaosasha@gmail.com
Vid regn: Alla Hjärtans hus, Kyrkogatan
Eva Nilsson 0738077207 evaosasha@gmail.com
Vid regn: Alla Hjärtans hus, Kyrkogatan
Mölnlycke, Blåbärskullen, Långenäsvägen 10, 435 35 Mölnlycke
Sommardansen
Ons 10 Jul
19:00-21:30
B, M, P
Thomas Bernhed
stockholm, stora skuggan
sommardans
Tor 11 Jul
12:00-15:00
B, M, P
Andreas Olsson
Squaredansklubben Seniorerna
Eva Granat 070-7716516 evagranat@gmail.com
Eva Granat 070-7716516 evagranat@gmail.com
Hälleforsnäs, Helens Loge
Tjejerna på Helens loge
Lör 13 Jul
14:00-19:00
B*, M, P
Vainor Törnqvist Persson, Helen Tronstad
Squaredansklubben Violen
Bengt Nilsson +46736522822 squaredansklubbenviolen@gmail.com
Bengt Nilsson +46736522822 squaredansklubbenviolen@gmail.com
Malmö, Mossängen, Elinelundsvägen 60
Sommardans
Sön 14 Jul
14:00-18:00
B, P, A1
Bertil "Baartil" Carlsson
Stenungsund, Spekeröd Bygdegård
Sommardanser 2024
Sön 14 Jul
17:30-21:00
M, P, A1, A2
Jörgen Höjer
Bygdegillets Squaredancers
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Inträde 60 kr. Medtag egen fika.
Gunnar Ljungström 0707715586 483goj@gmail.com
Inträde 60 kr. Medtag egen fika.
Halmstad, Galgberget, Hallandsgården
Sommardans
Mån 15 Jul
18:00-20:30
B, M, P, A1
Sven-Olle Svensson
Salmon Town Dancers
Eva Nilsson 0738077207 evaosasha@gmail.com
Vid regn: Alla Hjärtans hus, Kyrkogatan
Eva Nilsson 0738077207 evaosasha@gmail.com
Vid regn: Alla Hjärtans hus, Kyrkogatan
Mölnlycke, Blåbärskullen, Långenäsvägen 10, 435 35 Mölnlycke
Sommardansen
Ons 17 Jul
19:00-21:30
A1, A2
Gugge Törnquist
stockholm, stora skuggan
sommardans
Tor 18 Jul
12:00-15:00
P, A1
Rolf Boettge
Squaredansklubben Seniorerna
Eva Granat 070-7716516 evagranat@gmail.com
Eva Granat 070-7716516 evagranat@gmail.com
Åkersberga , Ekbacken, Centralvägen 55
Sommar med Micke Gerkman
Lör 20 Jul
14:00-18:00
B*, M, P
Micke Gerkman
Oakhill Square Dancers
Bengt Nilsson 073-652 28 22 Oakhillsquaredancers@gmail.com
Bengt Nilsson 073-652 28 22 Oakhillsquaredancers@gmail.com
Fjärås, Hästabacken
Hästabackendansen 2024
Lör 20 Jul
13:00-20:00
B, M, P, A1, A2
Joe S Kromer, Hanna Tenenbaum, Jörgen Höjer, Tove Höjer, Ronja Höjer
Katrineholm, Djulö camping och stugby
Sommardans
Lör 20 Jul
14:00-17:00
B, M, P, A1
Meddelas senare
Västerås, Djäkneberget
Djäknebergsdans
Mån 22 Jul
18:30-21:00
B*, B, M, P
Lokala callers
Halmstad, Galgberget, Hallandsgården
Sommardans
Mån 22 Jul
18:00-20:30
B, M, P, A1
Annika Persson
Salmon Town Dancers
Eva Nilsson 0738077207 evaosasha@gmail.com
Vid regn: Alla Hjärtans hus, Kyrkogatan
Eva Nilsson 0738077207 evaosasha@gmail.com
Vid regn: Alla Hjärtans hus, Kyrkogatan
Mölnlycke, Blåbärskullen, Långenäsvägen 10, 435 35 Mölnlycke
Sommardansen
Ons 24 Jul
19:00-21:30
B, M, P
Ronja Höjer
Mölnlycke, Blåbärskullen
Sommardans
Tor 25 Jul
18:30-21:00
C1, C2
Thomas Bernhed
Umeå, Gammlia Dansbana
Klubbdans på Gammlia
Tor 25 Jul
18:00-19:00
B*
19:00-21:00
Nivå meddelas senare
Lokala callers
stockholm, stora skuggan
sommardans
Tor 25 Jul
12:00-15:00
M, P
Leif "Snuffe" Eriksson
Squaredansklubben Seniorerna
Eva Granat 070-7716516 evagranat@gmail.com
Eva Granat 070-7716516 evagranat@gmail.com
Ikast, Danmark,
Europaconvention 2024
Fre 26 Jul
-
B, M, P, A1, A2, C1, C2
Lör 27 Jul
-
Sön 28 Jul
-
Meddelas senare
Falun, Lilltorpet
Sommardansen
Lör 27 Jul
14:00-20:00
B, M, P, A1, A2
Micke Gerkman
Falu Squaredancers
Mats Sundström 070-645 68 83
Mats Sundström 070-645 68 83
Halmstad, Galgberget, Hallandsgården
Sommardans
Mån 29 Jul
18:00-20:30
B, M, P, A1
Leif "Snuffe" Eriksson
Salmon Town Dancers
Eva Nilsson 0738077207 evaosasha@gmail.com
Vid regn: Alla Hjärtans hus, Kyrkogatan
Eva Nilsson 0738077207 evaosasha@gmail.com
Vid regn: Alla Hjärtans hus, Kyrkogatan
Mölnlycke, Blåbärskullen, Långenäsvägen 10, 435 35 Mölnlycke
Sommardansen
Ons 31 Jul
19:00-21:30
A1, A2
Jörgen Höjer
stockholm, stora skuggan
sommardans
Tor 01 Aug
12:00-15:00
B, M, P
Freddie Ekblad
Squaredansklubben Seniorerna
Eva Granat 070-7716516 evagranat@gmail.com
Eva Granat 070-7716516 evagranat@gmail.com
Alafors, Furulundsparken
Sommardans
Tor 01 Aug
18:30-21:30
B, M, P, A1
Martin Jansson
Surte Swingers
Ulf Persson 070 7875701 ulfp69@yahoo.se
Ulf Persson 070 7875701 ulfp69@yahoo.se
Halmstad, Galgberget, Hallandsgården
Sommardans
Mån 05 Aug
18:00-20:30
B, M, P, A1
Ronja Höjer
Salmon Town Dancers
Eva Nilsson 0738077207 evaosasha@gmail.com
Vid regn: Alla Hjärtans hus, Kyrkogatan
Eva Nilsson 0738077207 evaosasha@gmail.com
Vid regn: Alla Hjärtans hus, Kyrkogatan
Västerås, Djäkneberget
Djäknebergsdans
Mån 05 Aug
18:30-21:00
B*, B, M, P
Lokala callers
Mölnlycke, Blåbärskullen, Långenäsvägen 10, 435 35 Mölnlycke
Sommardansen
Ons 07 Aug
18:00-21:30
B, M, P
Gunilla Hammarlund
Stockholm, Park Folkets hus, Götalandsvägen 181, ÄLVSJÖ
Onsdagsdans på PARK
Ons 07 Aug
19:00-22:00
P, A1, A2
Freddie Ekblad
stockholm, stora skuggan
sommardans
Tor 08 Aug
12:00-15:00
P, A1
Micke Gerkman
Squaredansklubben Seniorerna
Eva Granat 070-7716516 evagranat@gmail.com
Eva Granat 070-7716516 evagranat@gmail.com
Mölnlycke, Blåbärskullen
Sommardans
Tor 08 Aug
18:30-21:00
C1, C2
Mats Björkman
Ängelholm , Fritidens koloniområde
Sommardans
Tor 08 Aug
18:30-21:00
B, M, P
Stefan Carlsson
Ocarina Square Dance Club
Axel Schneider 0707325725 1955axel@gmail.com
Axel Schneider 0707325725 1955axel@gmail.com
Umeå, Gammlia Dansbana
Klubbdans på Gammlia
Tor 08 Aug
18:00-19:00
B*
19:00-21:00
Nivå meddelas senare
Lokala callers
Mariehamn, Idrottsgården
33:e Ålandsdansen
Fre 09 Aug
15:00-20:00
A2, C1
Leif Ekblad
Lör 10 Aug
15:00-17:00
B, M, P
17:00-18:00
A1
18:00-20:00
B, M, P
Sön 11 Aug
11:00-13:00
B, M, P
13:00-14:00
A1
14:00-16:00
B, M, P
Micke Gerkman, Leif Ekblad
Katrineholm, Djulö camping och stugby
Sommardans
Lör 10 Aug
14:00-17:00
B, M, P, A1
Fredrik Rosén
Ulricehamn, Skotteksgårdens Camping
A2 Vecka
Sön 11 Aug
-
A2
Mån 12 Aug
-
A2
Tis 13 Aug
-
A2
Ons 14 Aug
-
A2
Tor 15 Aug
-
A2
Fre 16 Aug
-
A2
Bronc Wise
Halmstad, Galgberget, Hallandsgården
Sommardans
Mån 12 Aug
18:00-20:30
B, M, P, A1
Bertil "Baartil" Carlsson, Elin Persson
Salmon Town Dancers
Eva Nilsson 0738077207 evaosasha@gmail.com
Vid regn: Alla Hjärtans hus, Kyrkogatan
Eva Nilsson 0738077207 evaosasha@gmail.com
Vid regn: Alla Hjärtans hus, Kyrkogatan
Vallentuna, Stockholm,,
Södra Rosendalsskolans matsal, Teknikv. 25
Södra Rosendalsskolans matsal, Teknikv. 25
Sommardans
Tis 13 Aug
19:00-22:00
M, P, A1
Robert Milestad
Jarlabanke Square Dance Club
Gunilla Svendenius 070-654 94 21 info@jarlabanke.se
Entré: 130 kr inkl. kaffe & bulle
Gunilla Svendenius 070-654 94 21 info@jarlabanke.se
Entré: 130 kr inkl. kaffe & bulle
Mölnlycke, Blåbärskullen, Långenäsvägen 10, 435 35 Mölnlycke
Sommardansen
Ons 14 Aug
19:00-21:30
A1, A2
Martin Jansson
Stockholm, Park Folkets hus, Götalandsvägen 181, ÄLVSJÖ
Onsdagsdans på PARK
Ons 14 Aug
19:00-22:00
P, A1, A2
Jack Borgström
stockholm, stora skuggan
sommardans
Tor 15 Aug
12:00-15:00
B, P
Roland Danielsson
Squaredansklubben Seniorerna
Eva Granat 070-7716516 evagranat@gmail.com
Eva Granat 070-7716516 evagranat@gmail.com
Väring, Odensåker, Logården Odensåker
Sommardans på Logen
Lör 17 Aug
11:00-17:00
M, P, A1, A2
Mathias Alfredsson